Защо направиха насила сюнет на Левски и Ботев в Рязград? И да се готви ли Литекс?

7 Dni Futbol23.09.201521

Ботев Пловдив беше ритуално посечен в Разград. Смешникът Станислав Ставров допусна скандален гол за домакините, не отсъди очевадна дузпа за гостите и на практика бе най-силния играч на шампионите при поредната им измъчена победа. Медиите мълчат, керванът си върви, а Домусчиев кове трибуна за пета поредна титла.

И как да не кове? Колкото по-зле играе Лудогорец, толкова по-силно се представят съдиите. При победата с 2:0 над Левски бе спряна със скандална засада голова атака на гостите, не видяхме и два нарисувани червени картона. При ремито 1:1 със Славия не бе отсъдена очевадна дузпа за “белите” още през първата част, а за Ботев стана дума. Т.е. в три от четирите домакинства съдиите спасиха Лудогорец, а при четвъртото Локо Пд дойде със свалени гащи.

Сега обаче тези на Литекс са не само вдигнати, но и вързани, защото в Ловеч не смятат да ги строяват насила за сюнет в Рязград. Макар, че те и Левски и Ботев не искаха, но кой ги пита? Идват черните ангели на Боби и край трибуна “Моци” става страшно. Дали ще е така и този уикенд? От Ловеч алармираха, че реферите работят срещу тях по поръчка на Домусчиев. Този път от Разград не отвърнаха на удара, не писаха декларации. Което означава, че или са гузни, или смятат да отвърнат на терена. Въпросът е с футболни средства ли ще е, или с реферски. Ако ще е по втория начин – жалко! Защото някога Лудогорец бе замислен като проект, който да развива футбола, а не да го закрива.

Апропо, защо НОВИЯТ собственик на Левски и Ботев не вдигна глас срещу делиорманщината в “А” група? #КОЙ може да му се опре, ако го направи? Но това е друга тема…