Новият “жълто-черен” №9 почна с два срещу бивш вратар на Локо! Талант блести с асистенции (Снимки)

7 Dni Futbol19.01.2018420

Ботев Пд победи с 3:0 Марица в първата си контрола за 2018 г. Силен дебют, макар и неофициален, направи новият нападател на “жълто-черните” Диого Кампос. Той се разписа на два пъти, а третото попадение бе дело на младия Милко Георгиев. Друг от талантите на Канарчетата – Слави Шопов, блесна с две асистенции като по конец за двамата си съотборници.

Кампос наниза два бързи гола след почивката – в 53-та и 57-та минути, като първият бе от непосредствена близост след успоредно на голлинията подаване на Шопов. Второто попадение дойде след поемане на границата на наказателното поле и изстрел със завъртане на кариоката. В 63-та Георгиев оформи крайният резултат след пробив и чудесно центриране на Шопов. Марица пък се отчете с точен удар в 82-та минута, но той бе блокиран от бранител пред голлинията.

За гостите вратар бе напусналият елитният Етър Кирил Акалски, бившият капитан на Канарчетата Йордан Христов също игра за тима от Втора лига. Николай Киров пък зорко следеше изявите на каращият проби централен бранител Емир Даутович.