Акраповите мъки продължават! Локо се унижи страшно срещу Витоша (Снимки)

7 Dni Futbol30.11.2017260
Витоша Бистрица Локомотив Пловдив (26)

Бруно Акрапович записа четвърти пореден неуспех начело на Локомотив Пловдив. След назначението си на “Лаута” босненецът нареди три поредни загуби от Левски, Лудогорец и ЦСКА, а днес изпусна златен шанс за първи успех, като отборът му направи само 1:1 с тоталния аутсайдер в Първа лига Витоша (Бистрица). Нещо повече, играчите на Костадин Ангелов поведоха на националния стадион и само самочувствие не им стигна да задържат преднината си по-дълго от минута и половина.

Витоша започна мача една идея по-дефанзивно от съперника, но все пак съумя да открие резултата в 8-та минута чрез Ивайло Лазаров. Той засече с едно докосване пас от нахлулия в наказателното поле Петко Петков. Радостта на дебютантите обаче трая по-малко от 120 секунди. Веселин Марчев получи на десния фланг на атаката на Локо и успя да центрира към малкия пеналт, където дребничкият Димо Бакалов надскочи персоналния си пазач и с глава изравни резултата.

Симеон Райков не затрудни Михаил Иванов от пряк свободен удар, а завърналият се за Витоша Григор Долапчиев стреля на метър покрай вратата на Локо след рикошет в Асен Георгиев. В 37-та минута “черно-белите” изпуснаха най-добрата възможност за втори гол в мача. Райков изпълни опасно пряк свободен удар, вратарят Иванов изби в гредата и топката се озова в Бакалов, който се засуети и вместо да вкара в опразнената мрежа, падна комично на няколко метра от голлинията.

Второто полувреме бе изключително постно, като единствената интересна ситуация дойде в 60-та минута. Марчев бе изпуснат от защитата в зелено, но с глава не успя да насочи точно.

Локо Пловдив определено не заслужаваше победата, докато Витоша може би спечели най-лесната от 4-те си точки до момента. Бистричани остават на дъното с минималния си актив, а “черно-белите” от “Лаута” са 9-и в подреждането с 21 точки, едновременно на  6 точки от последните три тима в Първа лига и от топ 6.