0
0
590

Публикувана на: април 2, 2017

Отборът на Витоша (Бистрица) продължава успешното си представяне във Втора лига. Тимът на Костадин Ангелов победи с 2:0 Оборище (Панагюрище) в мач от 22-ия кръг на първенството.

Попаденията бяха дело на Петко Цанков в 21-ата минута и Стефан Христов в 75-ата минута. Така „бистришките тигри“ записаха трети пореден успех, като с актив от 42 точки са на трето място. Лидер е Етър с 45 точки, а втори е Септември (София) с 43 точки. Собственикът на септемврийци Румен Чандъров изгледа срещата от трибуните в Бистрица.

Домакините бяха по-активни и напълно заслужено спечелиха поредните си три точки срещу играчите на Емил Велев- Кокала. Цанков се разписа в 21-ата минута след разбъркване в наказателното поле. Голът беше негов трети от четири срещи за клуба. Христов пък отбеляза своето четвърто попадение в 75-ата минута, когато остана очи в очи с вратаря Христо Иванов.

Оборище остана на 14-то място с 25 точки, след като вече има 11 поражения през тази кампания.

Резултати и програма на 22-ия кръг във Втора лига:

Царско село 2015 (София) – Банско (Банско) 4:0 Ботев (Гълъбово) – Септември (София) 0:5 Ботев (Враца) – Поморие (Поморие) 2:1 Етър ВТ (Велико Търново) – Локомотив 1929 (София) 3:1 Созопол (Созопол) – Левски (Карлово) 4:0 Витоша (Бистрица, обл.София ст.) – Оборище (Панагюрище) 2:0

ЦСКА II (София) – Спартак Плевен (Плевен) 1:1

3 април, 17:00 ч:
Лудогорец 1945 II (Разград) – Несебър (Несебър)