0
0
277

Публикувана на: октомври 23, 2016

Станимир Стоилов е на точка от трета поредна титла в Казахстан с отбора на Астана. В мач от предпоследния кръг участникът в Лига Европа победи 1:0 у дома Актобе. Единствения гол отбеляза Джордже Деспотович в 12-ата минута. Гостите завършиха мача с десет души. Червен картон в 90-ата минута получи Егор Сорокин.

С победата Астана събра 71 точки и остана на върха с три точки аванс пред преследвача Кайрат, победил 3:1 Иртиш на Димитър Димитров-Херо.

Астана обаче има отложен мач срещу Окжетпес в сряда и ако го вземе само точка, ще си гарантира титлата преди последния кръг следващия уикенд, когато гостува на отбора на Херо.

От своя страна Иртиш, трети в подреждането, ще разчита на помощ от Астана, за да вземе квота за Лига Европа, защото Окжетпес също е с мач по-малко и все още има шансове за турнирите. Иртиш е с 48 точки, следван от Ордабаси с 45 и Окжетпес с 44 и мач по-малко.

Третият български специалист в Казахстан – Стойчо Младенов, вече спаси Атирау от изпадане. Днес обаче отборът му загуби 1:3 като гост на Акжайк. Кръг преди края Атирау диша спокойно с 4 точки над зоната на плейаута.