Пожар и скандали на Дунав – Ботев! Русенци изпуснаха да излязат преродени от пламъците

7 Dni Futbol20.10.201700
септември дунав румен трифонов бранимир костадинов

Дунав завърши наравно 0:0 с Ботев Пд в първия си мач без Веселин Великов начело. Специалистът бе начело на русенци три години и тази вечер феновете на тима скандираха името му в няколко периода от двубоя, като в средата на първата част дори издигнаха транспарант с неговия лик. Иначе двубоят край Дунава няма да се запомни с кой знае какво, освен с това, че електрическото табло на стадиона се запали и се наложи да бъде гасено с пожарогасител от човек от щаба на домакините. На два пъти главният съдия Георги Димитров се наложи да усмирява страстите между футболисти, тръгнали да търсят саморазправа един с друг.

Още в 40-та секунда защитник в светло синьо се размина с подаване към Неделев и звездата на Ботев стреля от границата на наказателното поле, но без да затрудни Станислав Антонов. В 6-та минута Канарите изпълниха заучено ъглов удар и топката стигна до непокритият на дузпата Фелипе Бризола, но неговият удар бе изключително разочароващ.

Дунав се събуди постепенно и в 17-та минута изпусна най-чистата ситуация в мача до момента. Хубчев изведе по крилото Божидар Васев, който центрира остро успоредно на голлинията, където трима се разминаха с топката. Тя стигна до Карагарен, който стреля, но от голлинията защитник изби, а кълбото се върна във Васев, който от 5 метра стреля над гредата. В 26-та Юлиян Ненов опита да прехвърли Иван Чворович от тъчлинията, но топката падна върху мрежата. След положението на Бризола в началото, Ботев пък се отчете само с един слаб удар в ръцете на Антонов.

В 29-та минута се стигна до разправия между бившият играч на Локо Пд Бирсент Карагарен и капитанът на „жълто-черните“ Лъчезар Балтанов, а в ситуацията набързо се включиха още играчи и от двата отбора. Реферът Георги Давидов обаче успокои страстите, и то без да показва картони на започналите караницата играчи. Mинута преди това русенци имаха претенции първо за нарушение на Пламен Димов срещу Ненов на границата на наказателното поле, а след това и за такова на Серкан Юсеин срещу Карагарен вътре в пеналта. Халфът на Ботев обаче стигна първи до топката и при шпагата прибра краката си.

В 37-та минута Божидар Васев стреля изключително опасно от пряк свободен удар, но топката премина на сантиметри от сглобката на гредите.

На почивката Николай Киров замени Дуде Ндонгала с Густаво Афонсо, а 63-та минута и Фернандо Виана бе заменен от Стивън Петков.

Иначе полувреме започна с много спорна засада на Бирсент Карагарен, а малко след това крилото можеше да отбележи красиво попадение. Той засече от въздуха лошо изчистена от защитниците топка, но за негово нещастие тя се оплете във външната страна на мрежата. Канарите отговориха с удар покрай вратата, при който Антонов реши, че няма нужда се старае да хване кълбото.

В 75-та минута Тодор Неделев направи най-големият пропуск за Ботев. Васил Шопов сбърка в центъра на терена и звездата на гостите нахлу до наказателното поле, откъдето стреля в право в тялото на вратаря Антонов, въпреки че Стивън Петков бе избягал от пазача си и очакваше пас на празна врата.

В 89-та минута Неделев стреля силно от пряк свободен удар, но Антонов отново бе заел чудесна позиция и боксира. Избитата топката стигна пак до играча с №8 в жълто-черно и той отправи неточен изстрел от 30 метра, а при движението си удари Мирослав Будинов в главата. Таранът на Дунав веднага скочи да иска обяснения от национала, но реферът Георги Димитров отново реагира бързо и усмири страстите.

Дунав вече е пет мача без победа в Първа лига и остава на 12-о място с едва 10 точки от 13 мача. Канарите пък не успяха поне временно да се изравнят с Левски на третото място и са четвърти с 24 точки.