Късна драма ли ни чака на „Васил Левски“?! Ето кога най-лесно ще изкарате пари с Каранга и „сините“

7 Dni Futbol19.10.201700
каранга

В последните две дербита между Левски и ЦСКА „червените“ вкарваха ранни голове, с които шокираха съперника и после просто довършваха започнатото. В предстоящата битка в събота обаче има всички предпоставки да видим късна драма на националния стадион „Васил Левски“.

Между 60-75 минута „червените“ са вкарали 8 от своите попадения през сезона. В оставащият период до края на мача Каранга и компания са се разписали още 6 пъти. Всъщност от общо 14-те гола в последните 30 минути на мачовете на ЦСКА, дело на кариоката са 6! А това са и половината от неговите попадения в Първа лига изобщо.

„Червените“ пък най-често допускат попадения в периода между 45-та и 60-та минути. В тази част от мачовете си Левски е вкарал само 4 пъти, но това са 25% от головете на „сините“ до момента. Oбщо половината от попаденията си играчите на Делио Роси са вкарали след 60-та минута. Те пък най-често допускат голове в заключителните 15 минути на първата част.

Дали ни чака късна драма с марката „Левски – ЦСКА“ в събота предстои да видим, но с головата успеваемост на двата тима в последните 30 минути на двубоите им, тази възможност изобщо не е за подценяване при правенето на залози за мача.