Златна резерва вдъхнови Септември за трите точки в дербито на новаците (Снимки)

7 Dni Futbol16.10.201700
IVP_9117

Септември (София) отговори подобаващо след разгромната загуба от Ботев (Пд) преди няколко дни. Днес тимът на Николай Митов се наложи с 1:0 над Витоша (Бистрица) в дербито на новаците в Първа лига. Единственият гол в мача вкара резервата Мартин Тошев, който се разписа с глава след центриране на Иван Стоянов.

Първият точен удар в мача бе на Даниел Пеев в 9-ата минута, когато стреля по земя от 25 метра, но Георгиев без проблем спаси. Четири минути след това положение домакините претендираха за дузпа, когато Байду нахлу в наказателното поле и бранител на Витоша му приложи бодичек, но реферът Владимир Вълков остана безмълвен.

В 36-ата минута Пеев намери Стефан Христов зад гърба на централните защитници на Септември, но нападателят на Витоша не успя да овладее добре топката. Ако го бе направил, се озоваваше очи в очи с вратаря на домакините.

СНИМКИ ОТ ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК

Двата отбора продължиха с вялото си представяне и след почивката. Все пак малко по-активният тим, този на Септември, успя да открие резултата в 63-ата минута, при една от малкото опасни атаки. Иван Стоянов центрира отдясно, стражът на Витоша Християн Василев увисна и Мартин Тошев вкара с глава за 1:0.

Малко по-късно, в 69-ата минута, Янко Сандански изпълни добре пряк свободен удар, който затрудни Василев, но все пак вратарят на бистричани се справи и спаси. Десет минути след това пологение Сандански пак опита да вкара с шут отдалеч, но Василев изби в корнер.