Навръх рождения си ден Камбуров изгледа от първия ред възраждането на Локо! Смърфовете убиха Берое на контри (СНИМКИ)

7 Dni Futbol13.10.201700
_49T6842

Локомотив Пловдив тресна с 2:1 Берое като гост в Стара Загора навръх 37-ият рожден ден на легендата си Мартин Камбуров. Таранът, който от няколко месеца защитава фланелката на заралии, имаше тиха вечер и често му се налагаше да бяга от любимата си позиция на върха на атаката, за да може да играе с топката. Иначе Смърфовете отново намериха себе си и с опростен футбол, разчитащ на страхотни контраатаки, успяха да вземат трите точки с голове на Димо Бакалов и Дино Мартинович. Между тях точен за старозагорци бе Педро Еуженио.

Още в третата минута Камбуров мина на слалом през трима защитници на пловдивчани и стреля по диагонала, но слабо и доста встрани. В 9-та Боби Цонев и Каранаков се разминаха с подаване на Райнов успоредно на вратата. В 16-та минута Смърфовете имаха основателни претенции за дузпа, след като Милен Желев опита приклекнал, с глава да изчисти центриране на Симеон Райков, но топката го удари в ръката и напусна наказателното поле. Сигнал на рефера на последва, а Педро Еуженио нямаше подкрепа, за да развие добре контраатаката.

В 20-та минута Иван Иванов върна прекалено леко за вратаря Перниш, който се хвърли на шпагат да избива пред Димо Бакалов, а топката рикошира и бе настигната от Веселин Марчев. Крилото опита от въздуха да насочи в опразнената врата, но се размина с кълбото. Заралии секунди по-късно отговориха с опасен пробив на Цонев, завършил с връщане към Камбуров, който овладя и стреля, но на пътя му бяха Ивайло Марков и Димитър Везалов. След корнер топката бе избита и стигна до Карачанаков, който сбърка в опита си да играе с пета и пловдивчани организираха контраатака. Марчев намери Мохамед Муса и той центрира на първа греда заДимо Бакалов, който изпревари Перниш и с глава насочи неспасяемо под гредата за 1:0. 7 минути след гола, в 30-та минута, Марчев изскочи от втора позиция и стреля от границата на наказателното поле, но неточно. В 35-та Райков изскочи зад отбраната на Берое и отправи удар по диагоанала, също неточно. Заралии успяха да отвърнат с изстрел от въздуха на Еуженио високо над вратата. Португалецът коригира мерника си секунди по-късно. Камбуров спечели избита от защитата топка и подаде към Карачанаков, който центрира меко за измъкналият се зад Ивайло Марков Еуженио и най-ниският на терена с глава направи 1:1 в 38-та минута.

Второто полувреме започна по-силно за домакините, които потърсиха бърз нов гол. В 50-та минута Камбуров се пребори на аутлинията и меко центрира към втора греда, където Боби Цонев от неудобна позиция с глава прати в ръцете на Илко Пиргов. Вратарят направи страхотно спасяване в 63-та минута, когато Карачанаков стреля от въздуха, а ударът му по тревата бе засечен от Райнов на 3 метра от голлинията. Пиргов обаче показа страхотен рефлекс и спря кълбото.

В 70-та минута „черно-белите“ организираха нова контра като по учебник. Спечелиха топката в собствената си половина и Пауло Серджо по страхотен начин изведе току-що влезлият в игра Дино Мартинович зад централната двойка защитници на Берое. Словенецът ги надбяга без проблеми, а след това задмина и излезлият да го пресреща Перниш преди хладнокръвно от границата на наказателното поле да прати топката спокойнов мрежата за 2:1  в полза на Локо. Голмайсторът полудя от кеф и съблече фланелката си, а след това тръгна да къса и потника, с който беше под нея.

В 80-та минута резервата на Берое Фиртулеску стреля добре, но Пиргов не трепна и спаси.

Победата върна Локо Пд на 6-о място със 17 точки и момчетата на Войн Войнов вече спокойно могат да се смятат за излезли от кризата с оглед не на двата поредни успеха, а на желанието и себераздаването, които показаха днес. Берое пък изпусна шанса да се намести още по-близо до топ 3 и вече са на 7-о място с равен актив с „черно-белите“.