Пети мач агония за Локо на Сашо! Изгониха им вратаря и капитанът нахлузи ръкавиците, Марица им закичи тройка

7 Dni Futbol13.10.20177111
Марица-Поморие32

Локомотив (Горна Оряховица) записа пети пореден мач без победа във Втора лига. В двубой от 11-ия кръг на „Коматево“ играчите на Александър Димитров загубиха с 1:3 от домакина Марица. Двубоят ще се запомни с изгонването на вратаря Крушарски, след което на вратата застана капитанът Мариян Иванов.

Иначе Марица откри резултата в 41-та минута с попадение на нападателя си Димитър Юруков. В 66-та минута вратарят на гостите Крушарски извърши необмислен фаул на няколко метра извън наказателното поле и бе закономерно изгонен. Сашо Димитров вече бе извършил трите си смени и на вратата застана капитанът Иванов. Той бе препариран от Свилен Щерев с красив изстрел от пряк свободния удар за 2:0 в полза на домакините. Деян Христов даде надежди на Железничарите с гол в 73-та минута, но три преди края Рангел Игнатов сложи точка на спора с трети гол за Марица.

Пловдивчани записаха трети пореден мач без загуба – равенство и две победи, и се измъкнаха от зоната на изпадащите. Те вече са на 10-о място с 13 точки, колкото имат и „черно-белите“ от Горна Оряховица. Те обаче са 11-и, като и двата тима може да бъдат изместени от 12-ия Лудогорец 2, който е с 12 точки след 10 мача и в понеделник играе с първия под чертата за изпадане Струмска слава.

За Марица днешният двубой бе последен на базата на Ботев Пловдив.