Феро взе главите на Царете, Монтана пак е в битката за елита

7 Dni Futbol13.10.20172530
1

Moнтана победи с 1:0 Царско село като домакин на стадиона в Чипровци. Единственото попадение в мача реализира Иван Коконов в 85-та минута, останал сам срещу вратаря Филип Димитров. Крилото вкара при поредният чудесен шанс пред вратата на Царете, които проспаха почти целия мач и не успяха нито веднъж да застрашат кой знае колко вратата на Ивайло Василев.

През първата част най-интересното положение дойде след фалцово центриране на Коконов от корнер, при което топката кацна на напречната греда. През второто полувреме възпитаниците на Ферарио Спасов взеха инициативата от самото начало и до 55-та минута на три пъти изпуснаха да отбележат сами срещу вратаря. Царете пък се посъбудиха между 65-та и 75-та минути, но не успяха да затруднят добре организираната отбрана на съперника си.

Така дойде 85-та минута, в която Коконов хладнокръвно размина вратаря Димитров и на празна врата осигури трите точки за Монтана. Крилото спечели топката след грешка на защитник на столичани.

Тимът на Ферарио Спасов вече е със 17 точки в актива си и се изравни с четвъртия в класирането на Втора лига Несебър. Царско село ще остане на трето място след края на кръга с 21 точки, но изоставането от лидерите Локо София и Ботев Враца, които са съответно с 22 и 23. Утре Железничарите играят с Литекс в “Надежда”, а Ботев приема адашите си от Гълъбово.