Проблемите на Дунав продължиха и в контролите! Закъсал тим от Втора лига за малко да ги обърне от 3:0

7 Dni Futbol07.10.20173400
1

Дунав спечели с 3:2 контролата с Локо (ГО), която се игра в Елена, родният град на старши треньора Веселин Великов. Момчетата му поведоха с 3:0 през първото полувреме, но през второто отново показаха колебания в защитата и за малко не изпуснаха преднината си.

Първи от центъра започнаха  Железничарите,  които бяха с корено променен състав.В 9-та минута русенци направиха контраатака, Шопов стреля към вратата и капитанът Иванов си отбеляза автогол. Отговорът на Локомотив не закъсня и Рюстемов стреля над вратата. Силен удар на Шопов бе спасен от Крушарски. В 29-тата минута Карагерен отбеляза за 0:2 след неразбирателство в защитата на Локо . В 40-тата минута Костадинов вкара от границата на пеналта красив гол, с удар в десния долен ъгъл на вратата.

Втората част на двубоя двамата старши треньори пуснаха в игра всички футболисти и Локомотив  заигра малко по добре. В 60-тата минута Аристоте Ндонгала бе фаулиран и отсъдената дузпа бе реализирана от Димитров. В 69-тата минута домакините стигнаха и до втори гол отбелязан от Чукалов. В самия край на мача Чукалов можеше да изравни, но ударът му срещна напречната греда.