Каранга засенчен за първи път! 16-годишен блесна с гол при обрат на ЦСКА (Снимки)

7 Dni Futbol06.10.201700

Голмайсторът на ЦСКА Фернандо Каранга за първи път през сезона бе засенчев от друг играч на “червените”. 16-годишният централен защитник Валентин Антов обра овациите на феновете и ръководството на клуба, които изгледаха на живо в Панчарево победата над Монтана с 3:1 в контрола. Талантът, който записа името си в историята на ЦСКА като най-младият капитан на първия отбор, оформи крайният резултат в 65-та минута.

Иначе втородивизионният тим започна добре срещата и не показа страх от “червените”, които излязоха с двама централни нападатели – Каранга и Кевин Кубемба. Александър Барт и Раул Лое също започнаха титуляри, както и Георги Китанов, Енрике Рафаел и Стойчо Атанасов. Монтана поведе в 26-та минута чрез Сергей Георгиев, който направи добавка, след като удар на негов съотборник срещна напречната греда на Китанов. “Армейците” реагираха бързо и изравниха в 39-та с дежурното попадение на Каранга, който завърши хладнокръвно хубава атака на тима. Кубемба можеше да обърне резултата в заключителните мигове на полувремето, но сам срещу вратаря пропусна.

През втората част Стамен Белчев направи промени в състава, пускайки доста младоци като смени. В 60-та минута играч на Монтана си отбеляза автогол, а в 65-та минута Антов оформи крайното 3:1.