Берое се издъни яко в Разград! Допусна повече грешки, отколкото за 10 мача досега и пусна Лудогорец пред ЦСКА

7 Dni Futbol01.10.201700
иван иванов

Берое допусна първа загуба като гост в Първа лига този сезон. Заралии паднаха с 0:2 в Разград от Лудогорец, а в течение на целия мач заралии изглеждаха притеснени и не показаха достатъчно самочувствие, за да вземат нещо от Делиормана, въпреки че домакините не изиграха кой знае какъв мач.

Играчите на Александър Томаш имаха отличен шанс да поведат след грешка на вратаря Броун в 15-та минута, но Карачанаков стреля неточно. В 23-та Павел Виданов допусна фрапантна грешка пред наказателното си поле, опитвайки да избяга от Марселиньо, но всъщност му подари топката и той без да се замисля простреля Душан Перниш за 1:0.  Броун спаси силен удар на Еуженио в 39-та минута, а втората част започна с отменен гол на разградчани заради игра с ръка на отбелязалият Лукоки. Холандецът вкара за 2:0 в 86-та минута, след като получи пас зад защитата на Берое от Натанаел и чукна технично покрай излезлият да го пресреща Перниш. За цяло второ полувреме заралии не създадоха нищо опасно пред вратата на съперника.

Лудогорец вече е с 27 точки, на една пред ЦСКА и на 6 пред третия Левски. Берое изпусна шанса да се изравни с градския съперник Верея на 4-о място и остава пети със 17 точки.