Шок за ЦСКА на „Ивайло“! Уникалната серия приключи, посечена от страхотен автогол (Снимки)

7 Dni Futbol30.09.20176580
бадара етър

Победната серия на ЦСКА спря на 8! „Червените“ направиха 2:2 в опита си за девета поредна победа при гостуването на Етър във Велико Търново. Голмайсторът на Първа лига Фернандо Каранга вкара 11-ия и 12-ия си гол от началото на сезона, но Самб Бадара и автогол на Рубен Пинто приключиха победният рейд на тима. Португалецът заби ефектно топката в собствената си врата в самия край на мача – в 85-та минута, отклонявайки неспасяемо с глава подаване от ъглов удар в далечния ъгъл на вратаря Витаутас Черниаускас.

Двубоят започна с неочаквано открит футбол от домакините, които нямаха проблеми да атакуват и изобщо не се бяха притеснили от съперника. Първият точен удар дойде в 15-та минута и бе дело на Рубен Пинто, но Христо Иванов показа завиден рефлекс и спаси сигурно попадение. Страхотен първи шанс пропиля Иван Стоянов, изведен сам срещу Черниаускас. Капитанът на „виолетовите“ опита да прати топката под гредата, но заложи прекалено много на силата и кълбото излетя над вратата. В 26-та минута Георги Сърмов изпълни пряк свободен удар на около 25 метра от вратата и, въпреки лекото си колебание, Черниаускас успя да улови.

Лампичката за „червените“ светна и те вдигнаха оборотите достатъчно, за да открият в 31-та минута. Манолев проби отдясно и центрира за Каранга, който с доста сила с глава насочи в мрежата за 1:0.

Етър реагира светкавично и само 2 минути по-късно изравни чрез голмайстора си Самб Бадара. Попадението бе идентично на това на Каранга, като сенегалецът засече точно подаването на Сашо Александров.

В последните 10 минути от полувремето играта бе доста накъсана и нервна, като старт на това даде цинично нарушение на Димо Атанасов. В добавеното време Божидар Чорбаджийски с решителна намеса спря удара на Сърмов към вратата.

Второто полувреме започна с фрапантен пропуск на Каранга. Голмайсторът на Първа лига бе изведен очи в очи с Христо Иванов, но нанесе недостатъчно добър удар и вратарят на Етър спаси. В 49-та минута Тиаго бе заменен принудително от Раул Лое и в постройката на ЦСКА настъпи промяна, като Кристиян Малинов зае позицията на плеймейкър зад Каранга. В 56-та минута халфът стреля силно и неточно от дистанция, а преди това и резервата Кулма не сполучи с изстрел от воле.

В 62-та минута Каранга се реваншира за пропуска си от началото на полувремето. Нападателят отново бе заел идеална позиция, за да засече с глава центриране на Рубен Пинто за 2:1.

ЦСКА постепенно отстъпи инициативата на Етър и започна да изчаква шансове за трети гол на контраатака. Такъв имаше в 76-та минута, но Каранга се засуети в наказателното поле и не успя да стреля. Домакините пък така и не успяваха да застрашат Черниаускас. Показателно за настъпателните им действия бе пускането в игра на Александър Барт на мястото на Малинов в 84-та минута. 60 секунди по-късно „червените“ бяха шокирани от Пинто. Португалският полузащитник скочи да чисти центриране от корнер, но вместо това отклони красиво с парабола над вратаря в далечния ъгъл за 2:2.

В 4-минутното продължение на стадиона всички затаиха притеснено дъх, след сблъсък във въздуха на футболист в червено и резервата на домакините Иван Петков. Нападателят падна на терена и си глътна езика, което предизвика влизането на медицинския екип и удължаване на добавеното време. В 8-та минута Христо Иванов направи уникално спасяване. Кулма центрира фалцово за Пинто, който с глава насочи до гредата, но опитният страж се разтегна максимално и изби топката буквално на сантиметри пред гола. Последва още едно спасяване, но далеч по-леко, и край на мача.

Играчи от двата отбора се счепкаха след последния съдийски сигнал, като най-активни в спора бяха Фернандо Каранга, Чорбаджийски, Сърмов и Иван Стоянов. Всичко обаче се размина без картони.

ЦСКА остава лидер в класирането, но вече само на 2 точки пред Лудогорец – 26 срещу 24. Разградчани обаче са с мач по-малко, домакинство на Берое утре. Етър вече е 8-и с 12 точки.