Резилът е пълен! ФК Авиатор взе дербито на Югозапад с гол фантом пред 20 фенове (ФОТОФАКТ)

7 Dni Futbol27.09.201716860
_49T4277

ФК Авиатор победи с 2:0 Сливнишки герой в среща от осмия кръг на Югозападна Трета лига. Головете реализираха бившите играчи на ЦСКА Емил Гъргоров и Кирил Котев. Двамата бяха точни в края на двете полувремена.

През първото полувреме мачът бе сравнително скучен. Гостите от Сливница пропуснаха да поведат в 29-ата минута, когато Христо Бахтарлиев изпусна топката, но след това бе отсъден фаул срещу вратаря. В 40-ата минута Томислав Павлов проби и стреля опасно, но защитник на Героя отби. Гъргоров направи добавка и откри – 1:0. От гостуващия състав обградиха рефера, претендирайки, че топката не е преминала голлинията.

След почивката домакините отново бяха малко по-активни на игрището, но в 53-ата минута нямаше кой да засече пас отляво на Бадема. Малко след това после нов пропуск на Гъргоров, който опита да преодолее технично стража на Сливнишки герой Мартин Минев. В 84-ата минута обаче последният капитулира при удар с глава на Кирил Котев – 2:0.

Авиаторите обаче отново браха невиждан срам. Те бяха подкрепени от само 20 техни фенове, а снимките категорично показват каква „огромна“ фенска маса притежава ФК Лудогорче 1948.