Камбуров този път се провали! Императора пропусна да накаже Левски за 16-и път, а „сините“ вече гледат от ниското към върха (Снимки)

7 Dni Futbol25.09.20175500
берое левски буш като

Берое и Левски не успяха да се победят и завършиха 0:0 пред 8000 зрители под Аязмото. Заралии създадоха по-чистите голови положения в срещата, но Мартин Камбуров пропусна и двете. За „сините“ най-добрият шанс дойде след мощен изстрел на резервата Жерсон Кабрал в 72-та минута и добавка на Роман Прохазка, които Душан Перниш последователно спаси. Равенството прекъсна серията на столичани от пет поредни загуби в Стара Загора от „зелените“.

Домакините започнаха по-добре мача и в четвъртата минута имаха претенции за дузпа. Антонио Вутов избута с ръка и скочи върху гърба на Камбуров, но реферът Ивайло Стоянов прецени, че няма достатъчно основания да отсъди наказателен удар. Серджиу Буш спря опасен рейд на Педро Еуженио с цената на жълт картон, а от пряк свободния удар Антон Карачанаков стреля на половин метър покрай гредата.

Първата възможност за Левски също бе след нарушение в половината на Берое, но изпълнението на Жорди Гомез не затрудни Душан Перниш. В 18-та минута Мартин Камбуров хитро отклони към Еуженио, който изскочи сам срещу Божидар Митрев и опита да го прехвърли, но много, много слабо и встрани. Вратарят дори успя да настигне топката и да я улови.

Левски не намираше път към вратата на заралии с обходните си действия, които преминаваха най-вече през десния фланг. В 26-та минута топката бе върната към Васил Панайотов, който стреля от границата на наказателното поле, но Перниш бе заел добра позиция и изби. Вратарят на Берое нямаше проблем да се справи и с изстрел на Иван Горанов от малък ъгъл в 32-та минута. От другата страна Митрев също се справи без затруднения, след като Мартин Райнов отклони с глава.

В 38-та минута избита от старозагорската защита стигна до Жорди Гомез, който без да се двоуми стреля мощно от 30 метра, но Перниш се разтегна и изби. Топката попадна на крака на Милош Цветкович, който неудобна позиция веднага насочи към вратата със сила, но кълбото излетя в тъч.

В 42-та минута дойде и най-добрият шанс в мача. Карлос Охене копна над централните защитници на Левски към Камбуров, който падайки от въздуха насочи към вратата, но топката прелетя високо над гредата.

На полувремето Веселин Пенев бе заменен от Камен Хаджиев в Берое и това можеше да даде моментален резултат. Бившият футболист на Локо София опъна 40 метров диагонален пас за Карачанаков, който стреля веднага в наказателното поле, но на пътя на топката бе застанал Горанов.

В 54-та минута Камбуров пропусна втори златен шанс. Нападателят стреля с глава между двама защитници, но право в ръцете на Митрев. Антонио Вутов получи травма след сблъсък с Хаджиев и в 62-та минута бе заменен от Жерсон Кабрал. Холандецът излъга Райнов и стреля силно само 4 минути след появяването си на терена. Перниш опита да улови и сбърка, топката попадна в Прохазка, който без забавяне ритна към вратата от 5-6 метра, но стражът показа рефлекс и изби, а след това изпревари и Буш и улови.

В 72-та минута Мартин Камбуров за втори път бе спрян от Митрев. Атака по левия фланг завърши с подаване на Райнов към нападателя, който стреля фалцово по тревата, но вратарят на Левски с една ръка изби. Топката попадна в резервата Фирцулеску, който обаче не успя да нанесе повторен удар. „Сините“ отговориха с нов опасен изстрел на Кабрал в близкия ъгъл, при който топката се оплете във външната страна на мрежата.  В 79-та Райнов стреля мощно от 25 метра, но Митрев с една ръка изби насочената под гредата топка. 2 минути по-късно на терена се появи бившият нападател на Берое Жуниор Мапуку, чието всяко докосване до края на мача бе съпътсвано с мощни освирквания от трибуните.

В 84-та минута на Кабрал бе оставено достатъчно време да си нагласи топката за изстрел от дъгата на наказателното поле, но холандецът прати точно в центъра на вратата, където позиция бе заел Перниш. В 90-та минута Обертан проби и върна назад, където бе централният защитник Ейолфсон. Исландецът стреля силно, но на сантиметри покрай гредата.

Равенството на практика е по-лошо за Левски. „Сините“ не успяха да се доближат максимално до лидерите ЦСКА и Лудогорец и вече изостават от тях съответно на 6 и 7 точки. Тимът на Делио Роси вече дори не е в тройката със своите 18 точки, той е четвърти, на една зад другия старозагорски отбор Верея. Берое със 17 точки е на пета позиция и вече в три поредни мача няма загуба – две победи, плюс днешното равенство. Левски пък остана само с един успех в последните си три двубоя – загуба от Ботев, победа над Септември и сега равенство с Берое.

В следващия кръг „сините“ приемат Черно море, а Берое гостува на Лудогорец.