Феро тресна и любимия си Литекс в последната секунда, морското дерби остана без победител (Резултати и класиране във Втора лига)

7 Dni Futbol24.09.201700
царско село литекс

С гол в 94-та мин. Монтана победи с 2:1 Литекс  в среща от IX кръг на Втора лига. Домакините бяха догонващи в резултата, а гостите завършиха с 9 души. Монтанци излязоха с повишено настроение за двубоя в Чипровци, след като през седмицата елиминираха елитния Черно море в турнира за купата на България. Треньорът им Ферарио Спасов води тази вечер символична битка с бившия си възпитаник в Ловеч Живко Желев, който сега е начело на „оранжевите”.

Монтана владееше инициативата през повечето минути на първата част. В 14-та мин. Атанас Илиев се възползва от грешка в защитата на гостите и стреля по диагонала. Вратарят Вълков с върха на пръстите успя да избие топката в корнер. След изпълнението му от воле Балджийски шутира, но стражът отново спаси. Борислав Балджийски получи пас от дълбочина и напредна близо 40 метра, би, топката се отби от Петко Ганев и мина на сантиметри от лявата странична греда. В 37-та мин. домакините създадоха най-чистото си положение. Атанас Илиев технично с глава отклони топката, която се отби от лявата странична греда на вратата на Вълков. При добавката ударът на Дамянов бе избит от голлинията.

Две минути след подновяване на играта влезлият като резерва на почивката Мирослав Антонов се възползва от грешка на защитата на Литекс, отправи удар, но Вълков спаси. „Оранжевите” откриха резултата чрез Георги Търтов в 52-та мин., който с прецизен удар от диагонала прати кълбото в горния ляв ъгъл на Василев за 0:1. Гостите можеха да решат мача в 68-та мин., но изстрелът на Тонислав Йорданов срещна тялото на Даниел Георгиев. Михов изравни за 1:1 в 81-та мин. след рикошет в тялото на защитник на гостите. Литекс доигра мача с 9 души, след като по още един жълт картон получиха Йорданов в 88-та и Костов в 89-та мин. Монтанци имаха претенции за две дузпи за игра в наказателното поле, но главният съдия Рюстем Карагерен не ги отсъди. В последните секунди от добавените 4 мин. Мирослав Антонов проби отляво, центрира и с глава Владимир Айтов донесе победата на Монтана с 2:1.