Нова разградска обръщалка! С четирима българи под 20 г. Септември бе готов да опече сензацията (Снимки)

7 Dni Futbol24.09.201700
лукоки

Лудогорец взе поредна победа в Първа лига. С всичките си титуляри разградчани не играха нищо цяло първо полувреме и в последната минута допуснаха гол от Септември, но в началото на второто обърнаха резултата в своя полза с два гола за две минути, а с още два в края стигнаха до крайното 4:1. Момчетата на Николай Митов, четирима от които българи под 20 години, измъчиха скъпоплатените петима латиноамериканци, един украинец, двама румънци, мадагаскарец, холандец и клетият изритан от националния отбор Светослав Дяков.

През първото полувреме Септември оказа страхотен отпор и държеше Лудогорец далеч от вратата си. В последната минута на първата част Крис Гади се подигра с Анисе и Натанаел преди да прокара топката между краката на единия от централните защитници и да отбележи за 1:0.

В началото на втората част Лудогорец вдигна оборотите и гол на Кешеру бе правилно отменен заради засада. В 54-та минута центриране отляво бе слабо изчистено на крака на Натанаел, който от десетина метра от въздуха препарира Янко Георгиев за 1:1. Стражът на Септември с право бе бесен на играта на защитниците пред себе си, за които това бе първа сериозна, но и фатална грешка. 120 секунди по-късно самият страж обаче сбърка, излизайки да пресече дълго извеждащо подаване към Джоди Лукоки, който го размина и, въпреки отчаяният шпагат на Румен Трифонов, изведе Лудогорец напред в резултата. Холандското крило имаше и основна заслуга за третият гол в мача, дело на Вандерсон. Лукоки оформи и крайното 1:4 в 88-та минута след нова грешка в отбраната на Септември, която му позволи спокойно да овладее топката и с премерен изстрел пак да матира Янко Георгиев.

С победата Лудогорец се доближи отново на една точка от лидера в ЦСКА, а Септември остава предпоследен със 7 точки от 10 мача. Интересното за разградчани е, че след първия кръг, в който победиха „червените“ с 1:0, в три от последвалите 9 мача взеха победите след равенство или изоставане в резултата след края на първото полувреме.