ЦСКА триумфира над съдиите, БФС и Дунав! Калпав вратар компенсира поредните брутални тесли на „Българска армия“ (Снимки)

7 Dni Futbol22.09.201715780
IVP_8326

ЦСКА записа осмата си поредна победа в Първа лига, триумфирайки с 3:0 над Дунав на „Българска армия“. „Червените“ изхабиха огромно количество нерви до първия си гол в 56-та минута, след като не получиха кристална дузпа и във втори пореден мач им бе отменен напълно редовен гол. След откриващото попадение на Фернандо Каранга от тимът на Стамен Белчев сякаш падна камък и Николай Бодуров и Тиаго Родригес оформиха класическият резултат с нови попадения в 69-та и 72-та минути. Изключително голямо влияние върху срещата имаше принудителната смяна на вратаря на русенци Станислав Антонов с Александър Конов, който сбърка за първите две попадения.

ЦСКА можеше да открие резултата още в третата минута, когато удар с глава на Меркадо хвана в крачка Станислав Антонов. Олексей Ларин обаче изби от голлинията. В 8-та минута стражът на Дунав влезе остро в краката на изскочилият срещу него Каранга, топката отиде в Рубен Пинто, който стреля веднага, но след рикошет се стигна само до корнер. Дунав отговори с далечен удар на Божидар Васев, който не притесни Витаутас Черниаускас.  В 30-та минута стражът на „червените“ имаше и късмет при изстрел на Васил Шопов, който премина на сантиметри от гредата му.

В 32-та се стигна и до първата скандална ситуация в мача.  Мирослав Будинов се засуети в собствената си половина и позволи топката да му бъде отнета, а тя стигна до Каранга, който нахлу в наказателното поле. Будинов догони голмайстора на Първа лига и опита да му избие топката, но не успя и го спъна. Реферите обаче замълчаха и ЦСКА не получи чиста дузпа. Главният съдия на срещата Петър Доровски пък отново отнесе куп обиди от „червените“ фенове, които още помнят, че миналата година изгони Давид Симао при гостуването на Ботев Пловдив, въпреки че португалецът бе провокиран и наплют от Тодор Неделев.

(ВИЖТЕ ОЩЕ ТУК СНИМКИ ОТ СКАНДАЛНАТА СИТУАЦИЯ)

В 39-та минута Александър Дюлгеров се пребори за една избита от вратаря топка и лекичко опита да я копне над него, но Тейнур Марем бе на правилната позиция, за да изчисти. В 42-та и късметът покри Дунав след изненадващ удар на Меркадо от пряк свободен удар, който разтресе напречната греда. Секунди по-късно Черниаускас със страхотна намеса изби изстрел на Васев, насочен точно до десния страничен стълб.

На полувремето вратарят на Дунав Станислав Антонов бе заменен принудително от бившия играч на ЦСКА Александър Конов и тази промяна се оказа ключова за крайният изход на мача.

Иначе втората част започна с удар с глава на Каранга и изстрел на Пинто покрай вратата. В 53-та минута се стигна и до нова скандална ситуация, при която попадение на голмайсторът на „червените“ бе отменено заради несъщестуваща засада. Каранга бе на точното място, за да засече отблизo избитата от Конов топка. Страничният съдия вдигна флага си, но дори в реално време се видя, че отсъждането е изключително спорно, а телевизионните повторения само доказаха, че бразилецът не е бил зад гърба на защитата в небесносиньо.

Началото на края за Дунав дойде в 56-та минута. Конов увисна при центриране от пряк свободен удар и Каранга с глава закова топката под гредата му за 1:0. В 61-та Манолев засече красиво от въздуха, но покрай дясната греда, а в 66-та Меркадо за втори път разтресе напречната. Три минути по-късно обаче нямаше какво да спре „червените“ да отбележат за втори път. Конов излезе да лови центрирана топка, която изпусна и Бодуров с глава нямаше проблем да я насочи в опразнената врата за 2:0.

Всичко в мача приключи в 73-та минута със страховито изпълнение на Тиаго от пряк свободен удар. Португалецът изстреля топката с невероятна сила топката по диагонала в горния ляв ъгъл на Конов, който успя да я види едва, когато се бе оплела в мрежата му за 3:0.

Витаутас Черниаускас се отчете с две поредни спасявания, за да запази вратата си суха в четвърти пореден мач.

ЦСКА събра актив от 25 точки и отново дръпна на Лудогорец с 4 пункта. Разградчани имат гостуване на Септември в неделя, а третият Левски, който е със 17 точки, в понеделник гостува на Берое. Дунав пък остава опасно близо до зоната на изпадащите. С 8 точки русенци са на 11-о място в класирането, но могат да бъдат изместени от Славия, който е със 7, както и от Септември при сензация срещу Лудогорец.