Много, много спорна дузпа изхвърли четвърти елитен тим от Купата

7 Dni Futbol20.09.20177460
Витоша Бистрица Верея костадин ангелов коце лаптопа

Четвърти отбор от Първа лига се сбогува с турнира за Купата на България. След Черно море, Пирин и Верея, и Витоша (Бистрица) напусна надпреварата, губейки с 0:1 гостуването си на втородивизионния Литекс в Ловеч.

Единственото попадение в срещата реализира капитанът на „оранжевите“ Ивайло Раденцов от дузпа в 68-та минута. Наказателният удар бе изключително спорен, като дори играчите на Литекс и фаулираният Христо Кирев останаха изненадани от решението на рефера Георги Гинчев. При ситуацията Кирев получи пас между централните защитници на Витоша, Йордан Върбанов посегна да избие топката, но тя остана в краката на нападателя в оранжево, който бе паднал. Кирев се изправи мигновено и стреля, а кълбото се удари в далечната греда. Тогава прозвуча и сигналът на главния съдия.

Витоша не успя да стигне до сериозни положения за изравняване и логично напусна турнира за Купата, като ще се съсредоточи върху мисията си да оцелее в Първа лига.