Левски изхвърли ЦСКА от Купата, вратар на „сините“ в болница (Видео)

7 Dni Futbol20.09.20179770
левски юноши

Юношите младша възраст (набор 2002) на Левски биха ЦСКА с 2:0 в първия кръг от баражите в турнира за Купата на БФС в Зона София и се класираха за следващата фаза на турнира. Двата отбора си разделиха по едно полувреме, но с головете на Тодор Найдин и Мартин Петков „сините“ взеха победата.

Началото на мача и като цяло първата част бяха за “червените”, които спечелиха битката в средата на терена и заредиха опасни акции пред вратата на “сините”. Те пък действаха с много брак и малко движение и са късметлии, че не се стигна до ситуация да догонват в резултата.

Особено активен бе левият фланг на атаката на ЦСКА, откъдето най-често нахлуваше Кристиян Атанасов. В три ситуации таранът Радостин Стоилов не успя да нанесе последния удар, а имаше отлични възможности.

В средата на полувремето треньорът на “сините” Борислав Кьосев направи смяна, която оказа огромно влияние върху сблъсъка – той замени Стоян Сотиров с Тодор Найдин. Мартин Петков от Левски пък разтресе напречната греда на рамката на гостите с удар с глава.

В края на полувремето Левски направи принудителна вратарска смяна – Алекс Иванов получи контузия и малко по-късно бе откаран в болница, а на негово място застана Иван Топалов.

В 39-ата минута тимът на Кьосев откри резултата – Тодор Найдин порази целта с глава след центриране отляво. Попадението натежа доста за определяне на крайния победител.

След почивката играта се позатвори, а по-опасните положения вече бяха предимно пред вратата на ЦСКА.

Богдан Костов не успя да преодолее вратаря Илия Шаламанов след пробив отляво. В 63-тата минута Мартин Петков удвои и напрактика сложи край на спора. Голът му, дошъл след рикошет, посече “червените”, които опитаха да отвърнат, но личеше, че не вярват в обрат.

Петков и Самуил Беримски можеха да направят резултата класически, но пропуснаха.

Така Левски би ЦСКА и е на последната права в зоналните баражи в турнира.