Голов трилър с продължения край морето! Хеттрик за малко да не стигне на Етър за 1/8-финал, бивши на ЦСКА също основни фигури в мача

7 Dni Futbol20.09.20172970
Витоша Бистрица Етър (42)

Етър елиминира втородивизионният Поморие с 4:2 след продължения край морето. В герой за тима на Станислав Генчев се превърна централният нападател Иван Петков, който реализира три от попаденията, а четвъртото бе дело на Румен Руменов. Други двама бивши играчи на ЦСКА – Никола Колев и Пламен Гълъбов дебютира за „виолетовите“ и оставиха своя отпечатък в мача. Колев направи асистенция за един от головете на Петков, а Гълъбов събори нападател на домакините за дузпата, от която те стигнаха до 2:2 в края на двубоя.

Етър взе контрол над мача от първата минута, но не можеше да стигне до чисто положение. Едва в 26-та минута Болярите застрашиха сериозно вратата на домакините, но ударът с глава на Тодор Колев се отби в напречната греда. Поморийци отговориха с опасен изстрел на Живко Петков, който Кирил Акалски изби в корнер.

В 39-та минута логичното се случи и Етър поведе. Никола Колев центрира за Иван Петков, който нямаше проблеми с глава да направи 1:0.

Втората част започна интересно, като домакините погледнаха повече в предни позиции и в 60-та минута стигнаха до изравняването след заучено положение. Голът реализира Ахмед Ахмедов. Паритетът се задържа само 7 минути. Триходова комбинация между Георги Сърмов, Ерик Почански и Петков, завърши с втори гол във вратата на Поморие.

Всичко вървеше към успех за „виолетовите“, но в 82-та минута Пламен Гълъбов направи голяма глупост, събаряйки съперник в наказателното поле. Реферът отсъди дузпа, която Любомир Божинов превърна в гол за 2:2 и прати мача в продължения.  Само 5 минути след началото на първото Иван Петков с глава оформи хеттрика си и отново изведе Болярите напред. Той имаше шанс да отбележи и четвърти гол, но вратарят Тодоров спаси удара му, както и на Кольо Станев. Четвъртото попадение все пак дойде 5 минути преди края на мача. Сърмов прехвърли Тодоров по диагонала, а Румен Руменов стигна до топката и отблизо я вкара за крайното 4:2.