Левски опъна нервите на феновете си! Вутов измъкна сините в Стара Загора след гол в продълженията (Снимки)

7 Dni Futbol19.09.201701
ботев гълъбово левски  вутов

Младата звезда на Левски Антонио Вутов измъкна сините от голям резил на 1/16-финалите за Купата на България. 21-годишният техничар класира „сините“ на осминафинал, след като бе точен в 111-ата минута на второто продължение за минималната победа с 1:0 над Ботев (Гълъбово). Редовното време завърши без голове, а „сините“ дори нито веднъж не застрашиха реално вратата на тима от Втора лига.

Столичани имаха инициативата през първите 20-ина минута, но така и не успяха да създадат чисто голови положение. В 26-ата минута Гомес върна рисковано към Митрев, който със сетни усилия изби пред краката на нападател на Ботев. Минути до края на първата част Левски не успя да стреля нито веднъж във вратата на Марин Орлинов.

В 47-ата минута Мапуку стреля с глава в аут от няколко метра. Яблонски също стреля лошо с глава в 53-ата минута. Тимът на Делио Роси продължава да играе на много ниски обороти. След 75-ата минута „сините“ вдигнаха оборотите, а в 79-ата минута Джерсон Кабрал дебютира за гостите.

СНИМКИ ОТ МАЧА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК

Въпреки това двата отбора не създадоха положения до 90-ата минута, като срещата приключи 0:0 след 93 минути. В 97-ата минута Иван Цачев стреля изключително опасно, а Митрев само изгледа топката, която мина на сантиметри от горната греда.

Вутов  стреля в аут в 104-ата минута от 18 метра. Бившият играч на Удинезе вкара в 111-ата минута.

По-рано днес напред към 1/8-финалите продължиха ЦСКА, Царско село, Берое, Дунав и Септември – всички с победи срещу съперниците си като гости. Утре и в четвъртък 1/16-финалите продължават с още 10 мача.