Случайно или не! Ботев поведе рано-рано в Делиормана, но накрая си тръгна с празни ръце (Снимки)

Лудогорец Ботев Пловдив (7) натанаел
ботев пловдив
Лудогорец Ботев Пловдив (5) балтанов
Лудогорец Ботев Пловдив (4) бризола анисе георги терзиев

Лудогорец обърна трудно у дома Ботев (Пловдив) с 2:1 в последната среща от деветия кръг на Първа лига и остава без загуба в първенството от началото на сезона – 6 победи и 3 равенства. „Канарчетата“ поведоха с гол на Лъчезар Балтанов (6-дузпа), но Марселиньо (47) и Игор Пластун (81) донесоха трите точки за „орлите“.

Мачът стартира равностойно, но неразчетено действие в наказателното поле на Георги Терзиев доведе до дузпа в полза на „канарчетата“ още в петата минута. Националът посегна и бързо прибра крака си, но съдията се подведе и отсъди най-тежкото наказание. Зад топката застана Лъчезар Балтанов, който не сбърка.

В 17-ата минута Клаудио Кешеру изведе Вандерсон сам срещу вратаря, но крилото не успя да реализира. Бразилецът залъга и подаде към Марселиньо, който шутира, но ударът му бе париран от състезател на гостите. В 24-ата минута българският шампион направи нов пропуск. Натанаел проби отляво и центрира остро успоредно на голлинията. Марселиньо прескочи топката, която попадна право в Джоди Лукоки. Крилото бе на чиста позиция, но пое лошо с левия крак и последвалият удар логично не намери очартанията на вратата.

СНИМКИ ОТ МАЧА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК

В 44-ата минута „зелените“ направиха най-сериозния си пропуск. Кешеру не успя да се разпише от два метра.

Втората част започна по отличен начин за домакините. В 48-ата минута Марселиньо вкара за 1:1 с точен изстрел от въздуха. Попадението падна и с помощта на Терзиев, който не успя да изчисти добре. Малко по-късно Ботев създаде опасност пред вратата на „орлите“, но с взаимни усилия на Игор Пластун и Ренан, Лудогорец опази вратата си от второ попадение.

В 59-ата минута Марселиньо центрира остро към връхлитащия на скорост в наказателното поле Лукас Саша. Опорният защитник в този мач се извиси и отправи удар с глава от удобна позиция, който попадна право в обсега на Чворович.

В 80-ата минута Лудогорец стигна до пълен обрат. Лукоки центрира от корнер и Пластун отбеляза с глава за 2:1. Защитникът изнася пореден силен мач за „орлите“ и се превръща в един от най-добрите играчи в редиците на българския шампион.