“Черно-бял” шок! Смърфовете не могат да уцелят вратата, и Сватбата не успя да ги спаси (Снимки)

7 Dni Futbol17.09.201700
марчев локо пловдив

Локомотив Пловдив допусна втора поредна и трета загуба в последните си пет мача след 1:2 от Славия на “Лаута”. “Белите” пък спечелиха за първи път от пет двубоя насам, а в герой се превърна голмайсторът на тима Ивайло Димитров, който реализира победното попадение от дузпа в 82-та минута. Поражението за Смърфовете е и първо домакинско за тях през сезона.

Мачът в Пловдив ще се запомни с това, че бе прекъснат от фенове на домакините, които замеряха с различни предмети вратарят на Славия Антонис Стергиакис и с фактът, че Ивайло Стоянов спести изгонването на Симеон Райков секунди преди смяната на крилото. Реферите допуснаха и друга фрапантна грешка, маркирайки несъществуваща засада на Ивайло Димитров, който бе покосен от защитник на пловдивчани в началото на втората част и не отсъдиха дузпа за “белите”.

Грозен екшън на „Лаута“! „Черно-бели“ ултраси спряха мача, Крушарски отиде да ги укротява

Не бяха изтекли и 2 минути от началото, когато Серджо пропусна първият великолепен шанс за гол. Веселин Марчев му подаде от фланга, португалецът с доза шанс преодоля Андреа Христов, а след това се завъртя красиво пред Абуд Омар и стреля по тревата, но покрай далечната греда. В 8-та удар с глава на Пламен Миколов също мина близо до вратата. Симеон Райков проби отляво в 12-та минута и стреля по диагонала, но отново неточно. В 18-та Стергиакис панически изчисти в корнер след рисково връщане назад на Абуд.

Райков падна прекалено лесно в 29-та минута в наказателното поле, след като бе подпрян леко в гръб от Христов, и това му коства жълт картон за симулация. Марчев пък стана поредният, който не успява да уцели вратата на Славия с опит по диагонала. Ванчо Траянов стреля от дъгата на наказателното поле, но над гредата.

В продължението “белите” организираха хубава контраатака, която Иван Минчев реши да завършва с удар от 25 метра и сгреши, пращайки топката високо над вратата.

Второто полувреме започна с шок за Локо. В 47-та минута Ванчо Траянов сбърка с пас назад и изведе Галин Иванов сам срещу Илко Пиргов. Звездата на Славия нямаше проблем да отбележи с удар в близкия ъгъл за 1:0. Крилото можеше да удвои минута по-късно, когато изскочи зад защитата на “черно-белите” и стреля от границата на наказателното поле, но топката прелетя над сглобката на вратата. В 51-та минута домакините отново извадиха късмет. Страничният съдия вдигна несъществуваща засада на нападател в бяло, който бе покосен в наказателното поле и главният рефер Ивайло Стоянов трябваше да отсъди дузпа за Славия. Вместо това бе зачетена засадата, която Пламен Крумов покриваше.

В 57-та минута Локо най-после успя да отбележи. Симеон Райков стреля с глава, но на пътя на топката бе Омар Абуд. Кълбото се озова в краката на Умарбаев, който хладнокръвно я промуши между вратаря и защитник за 1:1.

Реферът Ивайло Стоянов пожали Симеон Райков в 67-та минута. Крилото, който вече имаше жълт картон, гонеше една безнадеждна топка, която Абуд Омар чакаше да излезе в аут. Райков влезе грубо отзад в краката на африканеца и можеше да му бъде показан червен картон. Сватбата обаче реши да не гони футболиста с №13, който Войн Войнов бе решил да замени малко преди инцидента.

Стергиакис и отбраната пред него не разбраха след остро извеждащо подаване, но имаха късмет и стражът успя да изчисти пред краката на нападател в черно-бяло.

В 81-та минута Славия получи дузпа. Резервата Калоян Кръстев нахлу в наказателното поле и преодоля Пламен Николов, който го дръпна и Ивайло Стоянов нямаше друг избор, освен да посочи бялата точка. Зад топката застана голмайсторът на “белите” Ивайло Димитров, който стреля силно в левия ъгъл на вратата и, въпреки че Пиргов хвана ъгъла, столичани отново поведоха.

Победата изкачи Славия на 12-о място в Първа лига с 8 точки, вече на една пред предпоследния Септември. Локо, който днес отправи 12 удара и само 3 от тях точни (за сравнение от общо 8-те удара на “белите”, четири бяха точни и два се превърнаха в голове), се смъкна до 7-а позиция, след като само преди 2 седмици се беше прицелил в място в топ 3.