Неочаквано зрелище в Бистрица! Витоша изпусна историческа сензация срещу Пирин (Снимки)

7 Dni Futbol17.09.201700
витоша пирин

Витоша и Пирин завършиха наравно 0:0 в неочаквано интересен двубой в Бистрица. Двата отбора не скъсаха топката, каквито бяха очакванията, а дори напротив – изиграха приятен двубой с доста положения, които обаче не успяха да реализират.

Още преди да са изминали и две минути капитанът на Витоша Ангел Стоянов бе изведен зад защитата на Пирин, но Макенджиев го затвори добре и той не успя да подаде точно пред опразнената врата. В 4-та Стефан Христов стреля много опасно, но топката се отклони в защитник на гостите и мина покрай гредата. Орлетата отговориха с фрапантен пропуск на Аймен Суда, който не успя да преодолее Николай Радев от малкия пеналт. Стражът сбърка много сериозно в 27-та минута, когато увисна при центриране от фланга, но Станислав Костов не бе готов топката да стигне до него и не успя да вкара на празна врата. Витоша отговори с тупалка на Радко Мутафчийски над гредата. До края на полувремето двамата вратари показаха съобразителност и пресякоха няколко опасни подавания, които почти сигурно щяха да завършат с голове.

Втората част започна с положение за благоевградчани. Костов и Димитър Благов направиха двойно подаване, при което след отиграване с пета първият бе изведен сам срещу вратаря. Голмайсторът на Пирин обаче стреля в обсега на Радев и той спаси. Играчът с №9 пропиля отличен шанс и в 60-та минута, когато Ради Кирилов му сервира топката на дузпата, но той стреля нескопосано над вратата. Костов все пак вкара 5 минути по-късно, но попадението правилно бе отменено заради засада.

От 73-та минута почнаха и големите пропуски за Витоша. Китан Василев проби и подаде остро на 8 метра от вратата, но Петко Цанков засече покрай гредата. Три минути по-късно комбинацията се повтори, но този път Цанков стреля над вратата.

И това доживяхме! На мач с 200 фена в елита боят се размина на косъм (Снимки)

Мачът се изнерви в заключителните си минути и на Антон Костадинов бе спестено изгонването. В рамките на по-малко от две минути той извърши две опасни нарушения, но бе пожален и получи само един жълт картон.

В 87-та минута Даниел Пеев можеше да донесе така жадуваната първа победа на Витоша в Първа лига, но фалцовият му удар в горния ляв ъгъл бе спасен с котешки рефлекс от Макенджиев.

Витоша откровено изпусна да поднесе сензацията на кръга и да се поздрави с исторически успех в елита, но в играта на бистричани се забелеза изключително подобрение, а присъстваха и агресията и самочувствието. Въпреки това тимът на Костадин Ангелов остава последен в класирането с едва 2 точки от 9 мача. Пирин пък не успя да надгради на успеха си с 5:0 над Локо Пд в миналия кръг и е на 9-о място с 10 точки.