Бивш на Левски спаси непобедената серия на отбора си в Русия, Попето и шампиона с фрапанта издънка

7 Dni Futbol17.09.20171600
венци христов

Бившият национал на България Венцислав Христов вкара вторият си гол в руския елит. Нападателят реализира попадението за 2:2 на неговия СКА Хабаровск срещу Ахмат (Грозни), с което увеличи непобедената серия на тима си на 5 мача. Във всичките двубои Христов и съотборниците му направиха ремита.

Екс-нападателят на Берое, Левски и Нефтохимик се появи в игра в 72-та минута, а в 88-та открадна топката от бранител на Ахмат и стигна до наказателното поле, от където с безпощаден изстрел под гредата оформи крайният резултат.

Капитанът на България Ивелин Попов и  Спартак (Москва) имаха кошмарен следобед. Шампионите водеха с 2:0 на аутсайдера Тосно до 86-та минута, но допуснаха два гола за 2 минути и срещата завърши наравно. Попето пък се появи като смяна четвърт час преди края на мача.

Спартак е на 8-о място с 13 точки, а СКА Хабаровск е 14-и с 8 точки.