ЦСКА превзе “Тича”! Армейците нокаутираха Черно море с гол в края, реферът се скъса да реже лидерите

7 Dni Futbol16.09.201700
каранга

ЦСКА продължи победния си рейд в Първа лига. Армейците се наложиха с 1:0 при гостуването си на Черно море. Тимът на Стамен Белчев бе по-добрият състав на терена, но не успя да материализира превъзходството си преди добавеното време.

Огромна заслуга за това имаше и рефера, който отмени чист гол на ЦСКА през първите 45 минути, а през второто полувреме попадение на Каранга не бе зачетено заради засада. Все пак бразилецът показа убийствения си голов инстинкт в 96-ата минута, когато засече хубав пас на Десподов.

Срещата започна с две положения пред вратата на ЦСКА. Първо Божилов имаше добра възможност да стреля от фаул, но нацели стената. В 4-ата минута Чунчуков шутира с десния крак, но Черниаускас улови.

ЦСКА отговори подобаващо в деветата минута, когато Кулма намери Тиаго пред наказателното поле на домакините, последва шут на втория, който Боровик улови. Само 60 секунди по-късно Манолев нахлу в полето, стражът на домакините излезе, последва сблъсък и след него не стана ясно дали Боровик игра с топката. Червените поискаха дузпа, но реферът Стефан Апостолов остана безмълвен.В ответната атака бомбен удар на Цветков профуча покрай вратата на ЦСКА.

В 26-ата минута Каранга се изнесе на десния фланг и центрира добре към Манолев, който стреля ефектно от въздуха, но в аут.

В 40-ата минута добра атака на червените завърши с центриране отдясно на Тиаго, Боровик се хвърли, но се размина с топката, която достигна до Манолев и той вкара на празна врата. Попадението обаче бе отменено заради много спорна засада на Тиаго.

В началните секунди на второто полувреме Зехиров стреля от удобна опзиция, но Черниаускас без проблем спаси. След това феновете на гостите запалиха пиро и срещата бе прекратена за пет минути, след което продължи.

В 58-ата минута и Каранга успя да вкара топката в мрежата на Боровик след центриране от фаул, но попадението правилно бе отменено заради засада.

Четири минути по-късно Каранга пропиля най-чистото положение в мача до този момент, когато не уцели вратата с глава от 4-5 метра.

В 85-ата минута Черно море остана с 10 човека след втори жълт и респективно червен картон на Чунчуков. Нападателят си изкара картоните в рамките на минута, като първият бе несъществуващ.