“Свети” Илия спаси на косъм Железничарите от страшна издънка, но Втора лига вече се води от Царете! Голове-красавци пратиха Ботев на точка от върха (Класиране и резултати)

7 Dni Futbol16.09.201700
Локомотив София - Ботев Враца, Илия Димитров, Атанас Фиданин

Царско село оглави еднолично класирането във Втора лига след победата си с 3:2 над дубъла на Лудогорец и грешната стъпка на Локомотив (София), който издрапа до 2:2 като гост на Черноморец (Балчик) след два гола на Илия Димитров в края.

В София Царете започнаха с гол на голмайстора на първенството Светослав Диков в 5-та минута, но разградчани изравниха в 25-та. Павел Петков върна преднината на столичани в 51-та от дузпа, но Светослав Ковачев с втория си гол в мача отново направи 2:2 в 78-та. Три минути преди края резервата Окечукво Обаси сложи точка на спора с трети гол в полза на Царско село и качи тима си еднолично на върха.

Другите два отбора в челото Локомотив (ГО) и Ботев (Враца) изиграха интересен двубой, който момчетата на Сашо Ангелов спечелиха с 3:1. Врачани поведоха с попадение на бившят играч на “черно-белите” Янаки Смирнов, а в началото на втората част Деян Христов изравни за домакините. Резервата Борислав Борисов се оказа решаващата фигура в мача, отбелязвайки два гола с две красиви волета за крайнот 3:1.

Монтана пък записа първата си победа под ръководството на завърналият се Ферарио Спасов. Петър Атанасов и Александър Манолов донесоха успеха с 2:0 над Поморие с по един гол във всяко от полувремената.