Брутално ефективен Верея прободе Дунав в края! Новият хит на Първа лига на точка от топ 3!

7 Dni Futbol16.09.201700
Верея - Левски, Георги Андонов

Верея показа страхотна ефективност в предни позиции, отбелязвайки 2 гола с три точни удара във вратата на Дунав и така взе петата си победа от девет мача в Първа лига. Старозагорци изоставаха до 55-та минута след гол на Юлиян Ненов, но с попадения на Меди Фенуш и на Георги Андонов три минути преди края на срещата обърнаха резултата в своя полза и се върнаха на победния път след поражението с 0:3 от ЦСКА преди седмица.

Дунав имаше два отлични шанса да поведе още до 5-та минута, но ударите на Васил Шопов и Мирослав Будинов бяха спасени от отлично пласираният Георги Аргилашки. Старозагорци отговориха с изстрел на Венцислав Бенгюзов, който премина на сантиметри покрай вратата на Станислав Антонов.

Последва затишие до 30-та минута, когато Будинов се пребори за позиция и стреля от малък. Аргилашки изби в корнер, а след него топката бе изчистена право на крака на Юлиян Ненов, който без да се церемони я прати от воле в горния ъгъл на вратата за 1:0. В 35-та минута Михаил Милчев проби и стреля добре, но Аргилашки за пореден път спаси. Той се справи и с далечен опит на Божидар Васев.

Второто полувреме домакините излязоха с коренно променена нагласа и бързо стигнаха до изравняването. Бенгюзов напредна и пусна към Меди Фенуш, който стреля в обсега на Антонов, но вратарят не се намеси добре и топката влезе в мрежата току под плонжа му – 1:1 в 55-та минута.

Само 2 минути след изравняването Дунав можеше да си върне преднината. Карагарен пусна към набралият скорост към наказателното поле Ненов. Крилото без забавяне отклони към далечния ъгъл, но сантиметри го разделиха от второ попадение в мача.

Верея продължи да действа по-активно в следващите минути, а мачът се изнерви сериозно. Стигна се до разправия между Здравко Илиев и треньора на гостите Веселин Великов, за която играчът на старозагорци получи жълт картон.

В 87-та минута защитата на Верея изчисти на посоки една топка, която халфовете на Дунав не успяха да овладеят в центъра и тя стигна до Бенгюзов, който изведе Фенуш сам срещу Антонов. Вратарят излезе и блокира удара, но топката се озова в Георги Андонов, който с безпощаден изстрел под гредата направи 2:1.

С трите точки Верея се изкачи до петото място с 16 точки, колкото има и четвъртият Берое. Третият Левски е само с една повече. Дунав пък остава опасно близо до дъното само с 8 точки на 11-о, Септември е със 7, Славия е с 5, а последният Витоша е с 1.