Берое превзе „Ивайло“! Камбуров качи заралии в тройката след бой над Етър (Снимки)

7 Dni Futbol15.09.20176700
_49T6753

Берое продължава да набира скорост. Заралии победиха като гост Етър с 2:1 в първа среща от 9-ия кръг на Първа лига. В герой за тима на Александър Томаш се превърна нападателят Мартин Камбуров, който вкара победния гол в края на срещата, след като се разписа от дузпа.

Двубоят започна с първа атака за домакините. Александър Александров пробва да шутира, но крайният бранител не успя да нанесе по-добър завършващ удар и Перниш улови. В 19-ата минута логичното се случи и „виолетовите“ поведоха в резултата. Играчите на Станислав Генчев направиха добра атака. Иван Вълчанов подаде към Димо Атанасов, който центрира перфектно към Самб Бадара. Таранът показа класа, вкарвайки своя четвърти гол с екипа на Етър.

Отговорът на Берое не закъсня. Мартин Райнов се озова на отлична позиция в наказателното поле, халфът шутира, но кълбото срещна страничния стълб. Това бе и първата отлична възможност за гол в мрежата на Христо Иванов.

СНИМКИ ОТ МАЧА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК

В 38-ата минута гостите изравниха резултата. Мартин Камбуров и Райнов направиха двойно подаване, след което последният се опита да подаде към Еуженио, бранител на Етър изби, но в краката на Карачанаков, който с премерен удар вкара кълбото в долния ляв ъгъл на вратата на Иванов.

В 53-ата минута Берое бе близо до нов гол, но първо Виданов, а после и Карачанаков пропуснаха да се разпишат за втори път във вратата на „виолетовите“. В 70-ата минута резервата Румен Руменов изведе Иван Стоянов, който стреля право в тялото на Душан Перниш. Три минути по-късно Кохей Като сбърка и подари топката на Бадара. Таранът не се забави и шутира технично, но само късметът лиши нападателя от втория си гол в срещата.

В 86-ата минута Педро Еуженио проби мощно отляво и навлезе към наказателното поле. В този момент резервата Чавдар Ивайлов бутна извън наказателното поле крилото, но съдията без да се замисли посочи бялата точка. Зад топката застана Мартин Камбуров. Легендарният нападател не сбърка, като по този начин донесе важни три точки за тима от Стара Загора.