Изненада даже за Херо! Лудогорец заигра и при него, но пак не може да вкарва

7 Dni Futbol14.09.20174440
_49T4341

Лудогорец започна участието си в групата фаза на Лига Европа с равенство. „Орлите” направиха 0:0 като гости на Истанбул ББ. Българският отбор имаше по-чистите положения в мача, от които обаче не успя да се възползва. Срешата на стадион „Фатих Терим” бе изгледан от около 7 хиляди зрители.

Двубоят започна със сериозен домакински натиск. В първите 10 минути турците се бяха настанили дълбоко в половината на гостите, но така и не успяха да стигнат до чисто голово положение. В последствие Лудогорец се окопити и започна да създава сериозни неприятности за съперника си. В 13-ата минута изключително опасен удар извън наказателното поле на Жоао Пауло премина на сантиметри над напречната греда. Секунди по-късно Внадерсон направи чудесен пробив, но вратарят улови удара му. Жоао Пауло засече с глава центриране отдясно, но Бабаджан изби в корнер. Джоди Лукоки пък стреля опасно в горния ляв ъгъл, вратарят изби с чудесен рефлекс. След тези бурни минути, до края на полувремето настана сериозно затишие. В последните 10 минути Истанбул отново пое инициативата, но така и не затрудни сериозно Броун.

Втората част започна с по една страхотна възможност за двата отбора. В 49-ата минута Емре се озова на чиста позиция, но Броун скъси максимално разстоянието и изби. След това Лудогорец организира светкавична контра, при която българите останаха в ситуация двама на един. Лукоки изведе Пауло сам срещу Бабаджан, но нападателят на българите стреля изумително неточно – високо над вратата. Последваха два неточни удара на Инлер. В 61-ата минута Броун направи повече от фрапантна грешка, подарявайки топката на Мосоро. Все пак вратарят поправи гафа си, избивайки в корнер удара на останалия сам срещу него футболист на домакините. Сисиньо засече с глава центриране отляво, но над вратата. Далечен изстрел на Инлер пък бе уловен от Броун.

До края на срещата домакините опитаха да наложат някакъв натиск и успяха, но така и не създадоха някакво по-сериозно положение. От своя страна орлите на няколко пъти атакуваха опасно, но грешки в последния пас не им позволиха да матират съперника.

Следващият мач на Лудогорец в група „С“ на Лига Европа е домакинство на Хофенхайм, който днес загуби с 1:2 от Брага в Германия.