Пловдивският шамар спря Роси да направи с Левски нещо, което не е правил с никой друг отбор!

7 Dni Futbol10.09.201700
роси

Делио Роси усети за първи път вкуса на поражението начело на Левски. Италианецът призна, че “сините” са изиграли най-слабият си мач под негово ръководство при загубата 1:2 от Ботев в Пловдив.

„Жълто-черен“ гръм порази Левски! Шокираща вратарска грешка сложи началото на края на перфектната „синя“ серия при Роси (Снимки)

Поглед назад в историята показва, че Роси има за какво да съжалява и в личен план. При положение, че Левски не бе допуснал гол на “Коматево”, 64-годишният италианец можеше да постигне с 26-кратните шампиони нещо, което не е постигал с нито един друг отбор в кариерата си – да запише 6 поредни мача без отборът му да е допуснал гол! В следващия кръг “сините” приемат Септември и идеята за чиста мрежа в този двубой изобщо не звучи нереалистично.

В кариерата на Делио Роси, която продължава вече четвърт век, серията му с Левски от четири двубоя със сухи мрежи се нарежда до тези с Фоджа и Салернитана в Серия Б на Италия през далечната 1995 година.

Само веднъж до днес Роси има записана поредица от пет мача, в която отборът му не допуска гол. Това се случва между 20 и 25-ия кръг на сезон 2006/07 в Серия А с Лацио.