Драконовите мъки приключиха! Шопов дирижира класика над Витоша

7 Dni Futbol10.09.2017690
васил шопов дунав

Дунав сложи край на серията си от 6 поредни мача без победа в Първа лига. Русенци се наложиха с класическото 3:0 над новака Витоша на собствения си стадион. В герой за тима на Веселин Великов се превърна Васил Шопов, който реализира първото попадение в мача и изработи дузпата за второто. Голмайсторът Мирослав Будинов вкара по един наказателен удар във всяко от полувремената и също имаше основна заслуга за краят на мъките на Драконите.

Витоша подари първият гол на Дунав още в петата минута. Дебютантът Мутафчийски върна към вратаря Николай Радев, който също изигра първият си мач в елита, и стражът прати право на крака на Васил Шопов. Плеймейкърът на русенци нямаше проблем да прати по тревата в опразнената врата от около 25 метра.

Гостите можеха да изравнят в 10-та минута след грешка в защитата на Дунав, но Станислав Антонов спря Георги Амзин. Стражът се справи и със силен изстрел на Отофе седем минути по-късно.

Двата отбора опитваха постоянни атаки, които завършваха с неточни центрирания. Стигна се до 41-та минута, в която Шопов пое в близост до наказателното поле и тръгна навътре, а капитанът н Витоша Николай Христозов го задържа с две ръце и съдията Ивайло Стоянов логично отсъди дузпа. Мирослав Будинов хладнокръвно реализира за 2:0.

Втората част започна с положение за Витоша. Амзин получи зад гърба на защитата в светлосиньо и от малък ъгъл стреля силно, но в напречната греда. Рикоширалата топка дойде на сантиметри зад крака на Отофе и той не можа да намали резултата на метър от голлинията. Дунав отговори с опасен пробив, завършил с остро подаване на първа греда, с което с дружни усилия вратарят и двама защитници се справиха. Будинов с глава в 58-та минута пропусна да реши всичко в мача.

В 77-та минута резервата Бранимир Костадинов имаше най-добрият шанс за Дунав през втората част. Той получи на 10 метра диагонално срещу вратата и стреля, но вратарят Радев показа добър рефлекс и с крак предотврати третият гол във вратата си.

В 82-та минута Кристиян Кочилов не овладя добре, топката попадна в Будинов и халфът на Витоша спъна тарана в накателното поле, което означаваше само едно – втора дузпа за Дунав. Нападателят с №9 отново реализира хладнокръвно и направи резултата 3:0 за домакините.

Дунав вече е с актив от 8 точки и се изкачи на 10-о място в класирането. Русенци нямат време за еуфория от днешната победа, тъй като им предстоят трудно гостуване на Верея и домакинство на лидера в шампионата ЦСКА, като между двата двубоя има и мач за Купата на България. Витоша пък продължава да е на дъното в Първа лига с една точка от 8 мача, 6 поредни загуби и голова разлика 5:23.