Лудогорец напълни кошницата на Славия, 18-годишен едва се сдържа да не ошамари Кешеру

7 Dni Futbol09.09.201717040
лудогорец славия кешеру омар абуд

Лудогорец се върна на победния път, разбивайки с 4:0 Славия на „Васил Левски“. Голмайсторът на Орлите Клаудиу Кешеру отбеляза първите две попадения в мача, второто от които дойде от дузпа след ситуация, в която и двамата със Стефан Велков се държаха един друг. Мисиджан и Кишада бяха другите голмайстори.

Още в 4-та минута Кешеру откри резултата след добра акция и завършващ пас на Марселиньо, който задължаваше голаджия да отбележи. В 17-та реферът Георги Давидов спести жълт картон на Лукас Саша, който влезе изключително грубо в краката на Андреа Христов. В 20-та съдията отсъди дузпа след борба между Кешеру и Велков. Бранителят на „белите“ получи официално предупреждение, а румънецът реализира с плътен удар в центъра на вратата. След като отбеляза, нападателят опита да провокира 18-годишният страж на Славия Антонис Стергиакис, но той се сдържа и не влезе в разправия, а само избута играча на Лудогорец далеч от себе си.

В 23-та с доза шанс Броун спаси силен удар по тревата на Ивайло Димитров, при който топката мина между краката му преди да я захлупи на голлинията.

В 39-та Стергиакис с решителна намеса пред крака на Кешеру предотврати хеттрика на тарана.

В 48-та Омар Абуд комично не успя да изчисти топката в близост до голлинията, но Джоди Лукоки прати високо над вратата, вместо да направи 3:0. Това все пак се случи 120 секунди по-късно след бомбен шут на Мисиджан в горния десен ъгъл на Стергиакис, а топката се удари и в напречната греда преди да влети в мрежата.

Последва затишие до 70-та минута, в която защитата на Славия допусна поредната си грешка и за Жуниор Кишада нямаше проблем да направи 4:0. В последната минута на мача сантиметри разделиха бразилеца от това да вкара и пети гол.

С победата Лудогорец се доближи на точка от лидера ЦСКА, който е с 19 в актива си. Третият Левски, който утре гостува на Ботев Пд, е с 14.