Орлетата пак летят! Тандемът Костов – Рениа размаза и унижи жалък Локо Пд (Снимки)

7 Dni Futbol09.09.20172360
Пирин станислав костов

Пирин унижи с 5:0 Локомотив (Пловдив) на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград. Орлетата решиха мача още до 10-та минута, повеждайки с 2:0, а в края на полувремето направиха преднината си класическа. През втората част те реализираха попадение след явна засада и в самият край на мача оформиха разгромният резултат. Над всички в срещата бяха Станислав Костов, който реализира два гола и направи една асистенция, и Анти Рениа, разписал се веднъж и дал пасовете за попаденията на първия. Аймен Суда и младият Петър Христов също се записаха сред голмайсторите.

Двубоят започна с претенции за дузпа на домакините още в първата минута. Костов стреля, топката се отби последователно в крака и ръката на Пламен Крумов, но главният съдия прецени да отсъди само корнер за Орлетата. Началният им щурм се увенча с успех само 5 минути по-късно. Рениа проби отдясно и сервира топката на Костов, който без проблеми от няколко метра откри.

Шокът за Локо Пд настъпи в 9-та минута, когато Аймен Суда си спечели топката в центъра на терена и пусна за Рениа в наказателното поле. Албанецът с премерен изстрел в близкия ъгъл направи 2:0 и прати Смърфовете в нокаут. Треньорът им Войн Войнов реагира на острите пробиви на Рениа, заменяйки в 12-та минута Димитър Велковски с Георги Пашов.

В 28-та минута Крумов бе на сантиметри от това да върне Локо в мача. Десният бек стреля от пряк свободен удар, но топката се удари в напречната греда. Пирин отвърна незабавно  с изстрел на Костов, който премина покрай вратата на Мори Диао. Нападателят намери добре Радослав Кирилов на дузпата в 33-та минута, но крилото не успя да стреля точно.

В 42-та минута всичко в мача приключи. Поредният пробив на Рениа отдясно завърши с меко центриране, което Диао не изби добре и топката падна на крака на Костов, който без да се колебае направи резултата класически.  В последната минута на полувремето изстрел на Суда профуча покрай вратата.

Втората част започна с ново положение пред вратата на Смърфовете. Кирилов се озова на добра позиция и стреля силно, видял, че Диао е излязъл напред. Топката обаче отиде в гредата и резултатът остана класически.

В игра за Локо се появиха Симеон Райков и Янко Ангелов, но и това не помогна на пловдивчани да оправят играта си в атака. Вместо това те инкасираха четвърти гол, който бе нередовен. Кирилов подаде към Костов, който опита да му върне на двойно подаване, но на пътя на топката се оказа Суда, който овладя и с второто си докосване препарира Диао за 4:0. Голмайсторът обаче бе в засада над 2 метра, която страничният съдия не маркира.

В 87-та минута унижението за Смърфовете стана пълно. Пореден пробив отдясно и неразбирателство в „черно-бялата“ отбрана позволиха на току-що появилият се в игра младок Петър Христов да отбележи дебютният си гол за Пирин в Първа лига.

Пирин показа коренно различно лице от това, което гледахме преди паузата и заслужи напълно втората си победа за сезона. Тя помогна на Орлетата да задминат Септември и да заемат 9-о място в класирането. При Локо Пд също имаше промяна, но в негативна насока. Смърфовете не показаха борбеността, която характеризираше играта им преди прекъсването в първенството и логично загубиха с разгромен резултат. Те обаче продължават да са близо до лидерите в класирането със своите 11 точки, които им отреждат 7-о място. Пловдивчани са на 3 точки от Черно море и Левски, които заемат съответно четвъртата и третата позиции. „Сините“ утре обаче имат гостуване на градския съперник Ботев.