Наказателната акция на ЦСКА продължава! Армейците разпраха Верея в дебюта на Барт и Лое (Снимки)

7 Dni Futbol08.09.201700
ЦСКА - Верея, Густаво Кулма, Рубен Пинто

ЦСКА продължава с наказателната си акция в Първа лига. Армейците записаха нова победа, след като се наложиха с 3:0 над Верея на стадион “Българска армия”. Това е шести пореден успех за тима воден от Стамен Белчев, който еднолично води във временното класиране на Първа лига. ЦСКА реши мача още през първото полувреме с два гола на Густаво Кулма, а през втората част се разписа и обичайният голмайстор Фернандо Каранга.

Дебют за ЦСКА в мача записаха новите попълнения Раул Лое и Александър Барт. Първият се появи в игра 15-ина минути преди края на мача, като замени Кристиян Малинов, а Александър Барт замени Николай Бодуров.

ЦСКА започна много силно мача и заслужено поведе в резултата още в 7-ата минута. Тиаго Родригес проби отдясно и центрира в наказателното поле на гостите, но бранител изби. Топката обаче попадна в краката на Густаво Кулма, който шутира от 12-13 метра, кълбото рикошира в крака на Осман Балт и влетя в мрежата зад Аргилашки.

Три минути по-късно Десподов отправи фалцов шут, който Аргилашки успя да избие в корнер. Малко по-късно Чорбаджийски опита подаване към Кулма в наказателното поле на гостите, но изпрати топката в ръката на Георги Андонов. Домакините претендираха за дузпа, но реферът бе на друго мнение.

СНИМКИ ОТ ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК

Последва затишие до 29-ата минута, когато Здравко Илиев допусна много странна грешка, която по чудо не доведе до втори гол във вратата на Верея. Гостите получиха право да изпълнят фаул отдясно на тъча, Илиев обаче реши да подаде на “червения” Тиаго в центъра на терена. Последва контраатака двама на един и извеждащ пас към Десподов. Младият нападател опита да копне топката над излезлия да го пресрещне страж на гостите Аргилашки и успя, но не уцели вратата.

В 37-ата минута ЦСКА все пак стигна до втори гол. След контраатака топката достигна до Густаво Кулма, който опита да изведе Фернандо Каранга сам срещу вратаря. Пасът му бе избит с шпагат от бранител в синьо, топката се върна в Кулма, който с шут в горния десен ъгъл не остави шанс на Аргилашки.

Пет минути след почивката Александър Дюлгеров стреля със страхотна задна ножица в напречната греда. В 64-ата минута червените създадоха нова опасност пред вратата на гостите. Резервата Рафаел Енрике се възползва от неразбирателството на двама противникови бранители, овладя дълъг пас и стреля добре, но Аргилашки спаси.

Секунди по-късно Тиаго центрира към Каранга, който стреля с коляно в напречната греда. Голмайсторът на червените стигна до дежурния си гол, осми за сезона, когато в 67-ата минута вкара от метър в празната врата след центриране отляво.