Шок! Младежите стартираха похода към Евро 2019 с грандиозна издънка (Снимки)

7 Dni Futbol05.09.20177500
Младежки национален отбор, България U21 - Люксембург U21

Младежкият национален отбор започна с грешна стъпка новия квалификационен цикъл за Евро 2019. Възпитаниците на Антони Здравков загубиха с 0:1 като домакин на Люксембург в първия си двубой от Група “9”. Единственото попадение падна в последната минута на срещата. Тогава резервата Лорис Тинали стреля към вратата, топката рикошира в бърлгарски бранител и влезе в мрежата на Християн Василев.

Българите играха доста безидеино в предни позиции и така и не показаха, че знаят как да стигнат до опасности пред вратата на съперника. В защита ситуацията бе значително по-добре, но така или иначе нещастен рикошет причини загубата.

Селекционерът Антони Здравков избраа на вратата да започне Християн Василев. В защита действаха Петър Генчев, Петко Христов, Стефан Велков и Ангел Лясков. Като вътрешни халфове играха Чавдар Ивайлов и Серкан Юсеин. По крилата бяха Александър Георгиев и Мартин Костадинов, а в нападание – Илия Димитров, подпомаган от втора позиция от Тонислав Йорданов.

През първата част двата тима си размениха по една опасност пред вратите. Серкан Юсеин стреля опасно с глава, но стражът спаси със сетни усилия. Люксембург пък можеше да открие, след като Бонерт се озова сам срещу вратаря, но Василев спаси.

БЪЛГАРИЯ – ЛЮКСЕМБУРГ 0:1
0:1 Тинали (89)

БЪЛГАРИЯ: Християн Василев, Петър Генчев (60- Калоян Кръстев), Стефан Велков, Петко Христов, Ангел Лясков, Чавдар Ивайлов (46- Янис Карабельов), Серкан Юсеин, Мартин Костадинов, Тонислав Йорданов, Александър Георгиев (76- Китан Василев), Илия Димитров

ЛЮКСЕМБУРГ: Валентен Руле, Ное Еверт, Ерик Бранденбургер, Леандро Мартинс, Флориан Бонер, Лука Дуриати, Едвин Муратович, Люка Прюдом (73- Лорис Тенили), Рикардо Пинто, Ян Маркес, Яник Диас