леони берое
камбуров
септември берое камбуров
септември берое галчев кохей като

Берое спечели с 1:0 при визитата си на Септември на Националния стадион „Васил Левски“ в последна среща от шестия кръг на Първа лига и излезе на четвърто място във временното класиране.

Съперниците водеха битка предимно в средата на терена, а атаките и ударите бяха рядкост. Берое владееше топката по-често, но пък нямаше сериозни положение за гол.

В 17-ата минута Карлос Охене от гостите беше заменен принудително, след като малко преди това бе фаулиран грубо от Галчев, получил жълт картон.

Единственото попадение бе реализирано в последните секунди на първата част и бе дело на Матеус Леони (45+3), който за първи път се разписа с екипа на Берое. Левият краен защитник бе най-съобразителен в наказателното поле на домакините. Леони направи добавка след спрян от Елтон удар на Педро Еуженио, получил извеждащ пас от Камбуров.

В началото на втората част Фирцулеску пропусна от изгодна позиция за гостите, а по-късно в 61-ата минута бе заменен от Антон Карачанаков, който записа мач №100 в родния елит. Борис Галчев и Мартин Тошев от домакините пък отправиха неточни удари, а в 55-ата минута Владислав Романов имаше шанс за изравнителен гол, но прати топката над вратата.

В 77-ата минута Мартин Камбуров бе фаулиран от Бранеков в наказателното поле на Септември и последва дузпа. Потърпевшият обаче пропусна от бялата точка, след като Янко Георгиев успя да спаси удара.

До края на мача гостите продължиха да бъдат по-активни и да търсят втори гол, но така и не направиха успеха си по-убедителен. Септември натисна в добавеното време, но без резултат и продължава да чака попадение в домакинствата си от началото на сезона.

След успеха си Берое събра 10 точки и се изкачи на четвърта позиция във временното класиране. Септември остава предпоследен с едва 3 точки в актива си.