Първа лига под „червен“ терор! „Армейско“ шоу с нови 6 гола качи ЦСКА в подножието на върха (Снимки)

7 Dni Futbol19.08.201711730
ЦСКА чорбаджийски

ЦСКА записа четвърта поредна победа в Първа лига. „Червените“ се разправиха с категоричното 6:1 с новака Витоша (Бистрица). В успешната си серия тимът на Стамен Белчев вече е отбелязал 17 гола – 6 срещу Ботев Пд, 4 срещу Локо Пд, 1 срещу Септември и днешните. Днес „армейците“ вкараха по три гола във всяко от полувремената, като изпуснаха да „качат“ съперника и на двуцифрен резултат.

Мачът на „Българска армия“ започна с минута мълчание в памет на жертвите на атентата в Барселона.

ЦСКА включи на висока скорост от първата секунда и още в третата минута можеше да открие. Каранга открадна топката от защитник в зелено и нахлу до границата на наказателното поле, където падна, а топката се озова в Манолев. Националът веднага стреля, но право в тялото на Михаил Иванов. 120 секунди по-късно обаче прошка нямаше. Тиаго центрира перфектно за Чорбаджийски, който с глава от 10-12 метра насочи неспасяемо в далечния ъгъл за 1:0.

В 13-та минута „червените“ убиха интригата с втори гол. Манолев пусна към Тиаго, който центрира остро за Каранга. Бразилецът донякъде с късмет отклони с външната част на десния си крак, но Михаил Иванов нямаше какво да направи – 2:0 за ЦСКА.

В 21-та минута след двете си асистенции Тиаго опита да се разпише директно от пряк свободен удар, но фалцираната топка профуча покрай гредата. Витоша пък се поокопити след първоначалния натиск и погледна по-смело в предни позиции, като Долапчиев бе най-сериозната заплаха. В 34-та минута нападателят пропиля чудесен шанс да отбележи след грешка на Бодуров, неуспявайки да уцели добре топката от въздуха. В 39-та минута Тиаго и Чорбаджийски повториха упражнението от 5-та минута и капитанът на ЦСКА вкара втория си гол в мача, като този път и вратарят на Витоша не се намеси по най-добрият начин – 3:0 за „червените“.

В 41-та минута гостите можеха да върнат поне един гол, но Гьонов не успя да намери добре топката след центриране на Пеев и тя спокойно се озова в ръцете на Черниаускас.

Втората част започна с нов изстрел на Стефан Христов право в обятията на литовския национал. В 50-та минута Густаво Кулма опита центриране от аутлинията, топката се удари в ръката хвърлилият се на шпагат Гьонов и „червените“ поискаха дузпа. Реферът Станислав Ставров прецени, че защитникът е бил прекалено близо и не отсъди 11-метров наказателен удар.

В 55-та минута развихрилият се с 3 асистенции Тиаго Родригес най-сетне успя и да се разпише. Стойчо Атанасов получи на фланга и центрира перфектно за португалеца, който с глава матира Иванов за 4:0.

В 60-та Рубен Пинто можеше да отбележи най-красивият гол в мача. Португалецът овладя на гърди след корнер и изпрати мощен удар към горния десен ъгъл, но топката срещна напречната греда. Витоша разгърна много добра контраатака, която завърши с подаване към Григор Долапчиев, който ефектно преодоля Стойчо Атанасов и след това по тревата прати в мрежата на Черниаускас за 1:4. Юношата на ЦСКА не се зарадва на попадението от уважение към родния си клуб.

В 63-та минута в игра се появи Кевин Кубемба на мястото на Каранга и можеше да отбележи с първото си докосване. Конгоанецът засече от дузпата подаване на Манолев, но Михаил Иванов се справи и предотврати пети гол във вратата си.

Бившият страж на Левски допусна фатална грешка в 78-та минута, когато излезе с шпагат да пресреща подаване на Манолев към Рубен Пинто, но се размина с топката и португалецът елегантно с външен фалц прати в опразнената мрежа за 5:1.

До края на мача „червените“ продължиха да доминират и създадоха още няколко опасности в наказателното поле на Витоша, преди логично да падне и 7-ият гол в мача. Тиаго и резервата Енрике разиграха преди вторият да отклони технично към Кубемба и той да изпревари Михаил Иванов, за да отбележи първото си попадение за ЦСКА в официален мач и да оформи крайното 7:1.

Категоричната победа изкачи ЦСКА еднолично на второто място в Първа лига с 13 точки преди утрешният мач на Лудогорец в Русе срещу Дунав. „Червените“ са на една зад лидера Черно море и на 3 пред разградчани, Левски и Верея. Витоша остава на дъното само с 1 точка от 6 мача и голова разлика 5:15.

В следващия кръг ЦСКА гостува на Берое, а Витоша приема другия старозагорски тим Верея на собствения си стадион в Бистрица.