Да му мислят следващите! „Червеният“ марш продължи и през Септември, ще трябва да сменяват гредите на „Васил Левски (Снимки)

7 Dni Futbol11.08.20176220
цска пинто

ЦСКА записа трета поредна победа в Първа лига с общо 11 отбелязани гола. „Червените“ се наложиха минимално 1:0 над новака Септември с попадение на Рубен Пинто в последните секунди на първото полувреме. Възпитаниците на Стамен Белчев изпуснаха и още добри положения за по-изразителна победа, като на три пъти бяха спрени и напречните греди на двете врати на националния стадион.

ЦСКА натисна съперника си от първата секунда, но Септември даваше сериозен отпор в защита. Символичните домакини стояха добре подредени и не оставяха празни пространства за техничните играчи на „червените“. Грешка при изнасянето на топката в 17-та минута обаче доведе до силен изстрел на Кристиян Малинов, който Валентин Галев атрактивно изби. При приземяването си обаче капитанът на Септември контузи коляното си и бе принудително заменен от Янко Георгиев. Стражът допусна грешка в 28-та минута, когато изпусна топката и тя отиде в Каранга, но реферите маркираха нарушение в атака на голмайстора на ЦСКА.

Септември погледна в предни позиции след 30-та минута и Байду падна за дузпа в 35-та след единоборство с Бодуров, но това донесе само жълт картон за крилото. В 38-та Каранга бе спрян самопожертвователно от Янко Георгиев.

ЦСКА изпусна невероятно положение да поведе в 43-та минута. Георгиев увисна при центриране от корнер на втора греда, Каранга с глава насочи над вратаря и уцели гредата. Топката се върна в Александър Дюлгеров, който с падащ лист от въздуха отново нацели напречния дирег. Секунди по-късно защитникът завърши с изстрел по тревата ново нападение, но Георгиев се намеси чудесно.

В последната минута на полувремето вратарят на Септември допусна фатална грешка. Топката му бе върната, той не я овладя добре, а после, притиснат от Каранга, я изчисти точно на крака на Рубен Пинто. Португалецът без да се замисли я прати елегантно по тревата в опразнената врата за 1:0.

Второто полувреме започна с по един точен удар в двете врати. И Георгиев, и Черниаускас не се затрудниха да уловят. В 52-та Тиаго също стреля по тревата, но на сантиметри встрани. Фернандо Каранга пък се засуети две минути по-късно и Георгиев не му остави пространство за удар фронтално срещу вратата.

В 63-та минута ЦСКА за трети път уцели напречната греда, след удар на Станислав Манолев отблизо. Секунди след това „червените“ получиха и числено преимущество. Ишмаел Байду бе изгонен с втори жълт картон, след като влезе опасно в краката на Рубен Пинто.

В минутите до края на мача ЦСКА намали оборотите и подходи аристократично, като футболистите очевидно пестяха и силите си. Септемврийци пък искаха, но не можеха да намерят път през центъра на терена, за да стигнат до наказателното поле на „червените“.

В заключителните минути Септември опропасти добра атака, а резервата Густаво Кулма завърши с много слаб удар най-добрият шанс за втори гол за ЦСКА.

В серия от 3 поредни победи с 11 отбелязани гола и с първа суха мрежа за сезона ЦСКА вече мисли за домакинството си на Витоша следващата седмица. „Армейците“ са на второ място в класирането с 10 точки, на една зад лидера Черно море. Септември е 12-и с една победа от четири двубоя и предстоящо гостуване на Берое. Тимът има и отложен мач с Ботев Пд.