Дългочакано завръщане се превърна в кошмар на „Тича“, а всичко можеше и да е по-зле – непобедените Моряци оцеляха в края срещу Славия

7 Dni Futbol11.08.20171000
1

Черно море и Славия направиха интересен откриващ мач от петия кръг на Първа лига. Двата тима поделиха точките след 1:1, а мачът ще се запомни с новата тежка контузия на Витиня, който по ирония на съдбата днес записа и официалният си дебют за Моряците.

Двубоят на „Тича“ започна при добро темпо, имайки предвид горещото време във Варна. Двата тима си размениха по няколко добри атаки до 10-та минута, а в 12-та Илиас Хасани можеше да си отбележи ефектен автогол, но топката срещна напречната греда на вратата на Моряците. В 25-та те претърпяха и първи сериозен удар, когато Цветелин Чунчуков бе принудително заменен от Марек Кузма.

След нова порция добри нападения, чудесен шанс се откри пред Орлин Старокин. Халфът бе изведен с прехвърлящо подаване в наказателното поле, но изстрелът му прелетя високо над вратата. В 37-та Витиня стреля мощно към горния ъгъл, но Георги Петков показа класа и изби. Капитанът на „белите“ обаче нямаше какво да направи в следващата минута, когато Атанас Зехиров изстреля истински снаряд от точката на дузпата след грешка в защита на Ивайло Димитров – 1:0 за Черно море. В продължението на първата част Александър Александров с глава насочи право в ръцете на Петков.

Второто  полувреме започна с ужасни новини за Моряците. Витиня пое топката и миг след това се строполи с вик на тревата. Португалският бек се хвана за левия крак и веднага стана ясно, че го е споходила нова тежка контузия. По всяка вероятност той е скъсал ахилеса си.  Бившият футболист на Лудогорец бе изнесен на носилка, а на негово място се появи Балджийски.

Втората част отстъпваше сериозно по качество на първата и интересните ситуации липсваха. В 69-та след грешен пас назад на Мартинов Кузма финтира Христов, но взе грешно решение и прати право в ръцете на Георги Петков. Само 3 минути по-късно Славия изравни резултата. Иван Минчев напредна отляво и центрира остро към втора греда, където Йомов с плонж не остави шанс на Емил Михайлов. Младокът можеше да се превърне в големият герой за своите минута по-късно, но ударът му от малък ъгъл се оплете във външната страна на мрежата.

В 84-та и 86-та минути Ивайло Димитров изпусна два златни шанса да донесе победата на Славия. При първия си опит от няколко метра той прати топката покрай гредата, а при втория с красив удар от въздуха насочи право в тялото на Михайлов.

Черно море продължава да ебез загуба в Първа лига и държи върха в класирането с 11 точки от 5 мача. Славия е на 8-ата позиция с 5 точки и лъкатушенето при „белите“ от миналия сезон продължава и през този.

Снимка: varnautre.bg