Ерата Дерменджиев приключи с нов провал срещу Ботев! (СНИМКИ)

7 Dni Futbol09.08.20178200
ботев суперкупа

Ботев (Пловдив) грабна Суперкупата на България. „Канарчетата“ се наложиха над Лудогорец след изпълнение на дузпи с 6:5. В редовното време, мачът, който се игра на стадион „Лазур“ в Бургас, завърши 1:1. Първото попадение в срещата бе дело на Тодор Неделев в 16-ата минута. Вандерсон изравни в 48-ата минута. Това е втори финал в рамките на няколко месеца, в който Ботев Пловдив побеждава Лудогорец след този за Купата на страната през пролетта. Това е първа Суперкупа на България за пловдивчани.

В 10-ата минута Лазар Марин отправи силен изстрел, но Хорхе Броун се хвърли и изби. В 16-ата минута Тодор Неделев изведе своя отбор напред в резултата, след красив гол от пряк свободен удар за 0:1.

„Орлите“ реагираха като попарени и до края на първата част не оставиха никакъв шанс на своя опонент. Лудогорец атакуваше, а Ботев се бранеше и разчиташе предимно на контраатака. Футболистите на Георги Дерменджиев обаче направиха доста пропуски. В 28-ата минута късметът бе на страната на „канарчетата“. Марселиньо нацели страничния стълб след изпълнение на фаул.

Минута по-късно българският шампион отново бе на крачка от гола. Вандерсон шутира остро и Кайзер парира. При добавката Абел Анисе не успя да нацели добре топката и пропусна добра възможност да изравни. В 39-ата минута Сисиньо пропусна добра възможност за гол, след като не успя да нанасе удар от няколко метра.

СНИМКИ ОТ МАЧА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК

В самия край на първата част Ботев оцеля като по чудо. Анисе стреля, кълбото се удари в крака на Клаудио Кешеру и срещна горната греда. Последва нова скоростна атака на „орлите“. Вирджил Мисиджан бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да се възползва от изгодната ситуация.

Лудогорец започна по най-добрия начин второто полувреме. Още в 48-ата минута Вандерсон изравни за 1:1. Кешерю направи асистенцията и изведе бразилеца сам срещу вратаря на Ботев. Последва опасен удар на Моци, но над вратата. В 56-ата минута дойде едно от най-чистите положения за Ботев след гола през първото полувреме. Цветомир Панов центрира отдясно, а Виана бе оставен непокрит в наказателното поле. Вместо да стреля силно и опасно с глава, той заби топката в земята и излезе в аут. Последваха по една офанзивна смяна и в двата състава. За Ботев се появи Крум Стоянов, а за Лудогорец – Жоао Паоло.

Пет минути преди края на редовното време Тодор Неделев получи схващане и бе заменен, а на негово място се появи Алваро Юлияно. Редовното време приключи при равенство 1:1 и така се стигна до дузпи.

При тях по-точен мерник показаха „канарчетата“ и грабнаха трофея, Марселиньо пропусна още първата дузпа за Лудогорец. За Ботев точни бяха Балтанов, Виана, Генев, Бризола и Димов. За Лудогорец точни бяха Вандерсон, Натанаел, Анисе и Моци. Така в рамките на няколко месеца Ботев надиграва Лудогорец и след Купата, взе и Суперкупата.