Северното дерби затваря кръга в Първа лига – Етър търси изненадваща победа над неубедителният Дунав

7 Dni Futbol07.08.2017560
септември дунав галчев диян димов

Дунав и Етър затварят четвъртият кръг в Първа лига с мач от 20:00 ч. на Градския стадион в Русе. Драконите са неубедителни от началото на сезона и все още търсят лицето, което ги превърна в хита на миналия сезон. Болярите се надяват да се възползват от неубедителните изяви на днешните си домакини и да постигнат първата си победа след завръщането в елита.

В Дунав, който започна сезона с победа, равен и загуба,  Веселин Великов няма проблеми с контузени и наказани футболисти. След продажбата на Самир Аясс в центъра на терена ще видим от първата минута партньорство между капитана Диян Димов и Красимир Станоев. Останалите 10 на терена за русенци ще са обичайните заподозрени.

В Етър Станислав Генчев и Иван Вутов не се очаква да правят много промени, но след слабия мач срещу Верея в миналия кръг, такива със сигурност ще има. Веско Минев ще се завърне в редиците в отбрана, а Румен Руменов – в халфовата линия. Последното попълнение Георги Сърмов още няма картотека, докато сенегалският таран Бадара може да се окаже изненадата в 11-те на „виолетовите“ и да започне от първата минута.

Рефер на последният двубой от 4-ия кръг на Първа лига е Стефан Апостолов, а помощници са Димо Вълчев и Велислав Миленков.