„Червеният“ кошмар на Пловдив удари пак! Безпощаден ЦСКА премаза и Локо (Снимки)

7 Dni Futbol06.08.20176020
ЦСКА - Локомотив Пловдив, Кристиян Малинов, Божидар Чорбаджийски, Тиаго Родригес

Наказателната акция на ЦСКА срещу пловдивските отбори продължи и днес. „Червените“ прекъснаха негативната си серия срещу Локомотив, разгромявайки го с 4:1 на „Българска армия“. Възпитаниците на Стамен Белчев за втора поредна седмица изиграха много вдъхновен мач, в който контролираха събитията на терена и напълно заслужиха успеха. Той дойде с голове на Тиаго и Кристиян Малинов през първото полувреме и на Фернандо Каранга и Станислав Манолев през втората част. За Локо при 3:0 се разписа Димо Бакалов.

Срещата започна със силен домакински натиск, но грешка на вратаря Илко Пиргов доведе до първото попадение. Той излезе да пресича центриране в 13-та минута, но не изчисти добре топката и тя попадна на крака на Тиаго. Португалецът запази хладнокръвие и елеганто прехвърли кълбото над вратаря и плонжиралия отчаяно Пламен Николов за 1:0. „Черно-белите“ отговориха с удар покрай гредата на Бакалов.

В 27-та минута домакините затвърдиха по-добрата си игра с втори гол. Меркадо нахлу отляво и центрира към Манолев, който с глава свали за непокрития Кристиян Малинов. Халфът изпревари Пиргов и направи 2:0 от непосредствена близост.

Локо се събуди след 30-та минута и Бакалов на два пъти нямаше шанс да отбележи. Първо красивият му фалцов удар прелетя покрай сглобката, а в 35-та и с глава не успя да уцели вратата от близо. „Червените“ отговориха със сериозен пропуск на Каранга, който не засече точно центриране на Манолев.

Втората част започна по-спокойно и личеше, че „червените“ чакат своя момент да довършат противника с трети гол. Това се случи в 61-та минута, когато Тиаго намери Каранга на точката на дузпата. Бразилският таран показа класа, копвайки хладнокръвно над излезлия напред Илко Пиргов.

При 3:0 ЦСКА предостави изцяло инициативата на своя противник, който успя да върне един гол. Марк Бедиме центрира остро от левия фланг и Бакалов с плонж матира Черниаускас в 74-та минута. Само 4 по-късно обаче „червените“ възстановиха преднината си от 3 гола. Станислав Манолев се разписа от 3 метра, засичайки чудесно подаване на Кевин Меркадо.

До края на мача Локо Пд владееше повече топката, но атаките на тима бяха спирани от „червената“ отбрана, в която в последните 5 минути игра и Пламен Гълъбов. Той се завърна след лечение на контузия, заменяйки капитана Чорбаджийски. Лентата пък бе предадена на Николай Бодуров.

Успехът качи ЦСКА на второ място в класирането със 7 точки, на 3 зад лидера Черно море. „Червените“ показаха страхотна ефективност, като за 2 мача вкараха 10 гола. Преди седмица те се разписаха 6 пъти срещу Ботев Пд. „Черно-белите“ от „Лаута“ пък са 7-и с 5 точки, колкото има и шестият Пирин.

В следващия кръг ЦСКА гостува на Септември, а Локо Пд на Витоша.