Юноша на ЦСКА и Тигрите изпотиха здраво Лудогорец, но се прекършиха в края (Снимки)

7 Dni Futbol05.08.20172270
Витоша Бистрица - Лудогорец, Сисиньо

Лудогорец спечели с 4:2 гостуването си на Витоша Бистрица, като на два пъти разградчани бяха догонващи в резултата, но в крайна сметка успяха да пречупят своя съперник и си тръгнаха от „Васил Левски” с трите точки.

Срещата започна отлично за домакините, които шокираха „орлите” още в 3-ата минута. Отофе чукна с глава топката към Гьонов, той напредна отдясно и центрира в пеналта, където Долапчиев насочи точно в мрежата за 1:0.
Лудогорец вдигна оборотите и в 12-ата Върджил Мисиджан върна паритета след отлично подаване на Лукас Саша.

В 36-ата разградчани отново бяха в ролята на догонващи след извеждащо подаване на Михаил Петров и прецизен диагонален шут на Долапчиев, който вкара втория си гол в мача.

В ответната атака обаче вратарят на домакините фаулира Мисиджан и реферът отсъди дузпа, която Козмин Моци превърна в гол в 38-ата минута.
След почивката оборотите паднаха, а първото чисто положение бе за сметката на гостите, но Кишада стреля неточно в 57-ата минута от чиста позиция.

В 68-ата Долапчиев бе близо до това да запише хеттрик срещу шампионите, но ударът му от 20-ина метра профуча покрай левия страничен стълб.

След цял мач догонване разградчани направиха обрата пълен в 73-ата минута, когато Мисиджан надбяга Върбанов отляво и центрира в наказателното поле, а Кампаняро с технично изпълнение прати в мрежата за 3:2.

В 85-ата минута късметът тотално обърна гръб на Витоша – Христозов загуби равновесие и топката му бе отнета с лекота от Кишада, бразилецът излезе сам срещу Християн Василев и без проблем завърши с точен удар за крайното 4:2.