Ботев (Враца) разпра Нефтохимик

7 Dni Futbol05.08.20171250
Локомотив София - Ботев Враца,

Ботев (Враца) записа втора победа от началото на сезона във Втора лига. Врачани разгромиха у дома Нефтохимик с 4:0. Домакините тотално надиграха противника си и само липсата на концентрация в завършващата фаза им попречи да се поздравят и с по-изразителен успех. Шейховете пък могат да се сърдят само на себе си, че си тръгнаха от града под Околчица без да отбележат гол, след като в заключителните минути на срещата пропуснаха дузпа.

Домакините наложиха страхотен натиск още от началото. В 3-ата мин. Емил Стоев преодоля отбраната на гостите, но стреля над гредата. Седем минути след това Атанас Фиданин изведе Борислав Борисов по диагонала, той шутира на сантиметри от страничния стълб.

В 16-та мин. логичното се случи, Спас Георгиев от въздуха опъна мрежата, възползвайки се от добро центриране на Борисов. Само четири минути след това Борисов и Георгиев повториха упражнението за 2:0. След този гол врачани намалиха значително темпото, но все пак стигнаха до 2 ситуации за попадение, пропуснати от Кристиян Григоров и Тодор Чаворски.

След почивката играта се разпокъса прекалено. Тодор Чаворски и Атанас Димитров притесниха стража на гостите, а Борисов не успя да се възползва от добра ситуация и се засуети. Бургазлии погледнаха малко по-смело към вратата на  Христо Митов, без обаче да създадат опасности. В 69-та мин. Борисов се откъсна от защита, преодоля и Християн Славов и реализира за 3:0.

В 73-та мин. Нефтохимик пропусна 100-процентова възможност. Виктор Янев нацели страничния стълб, Георги Жеков посрещна отскочилата топка и от 7 метра не успя да уцели опразнената врата. Домакините отговориха с пропуск на Човорски и удар на Спас Георгиув от дистанция. В 84-та мин. Чаворски от фаул реализира за 4:0, в 87-та мин. вратарят Христо Митов спаси дузпа, бита от Кирил Личев.