По-безобразни от съдиите бяха само „сините“! Делио, идвай по-бързо да ги оправяш! (Снимки)

7 Dni Futbol05.08.20177350
Верея - Левски, Габриел Обертан, Мирослав Енчев

Левски загуби шокиращо с 0:2 гостуването си на Верея в Стара Загора, а мачът ще се запомни с изключително грубите съдийски грешки. Първият гол на домакините дойде след засада, а попадение на „сините“ в края на първото полувреме бе скандално отменено, след като флагът на страничния съдия бе вдигнат без никаква причина. Иначе попаденията реализираха Георги Андонов и Венцислав Бенгюзов. „Сините“ приключиха срещата в намален състав, след като Димитър Пиргов бе изгонен в 83-та минута с втори жълт картон.

За Левски  титуляр за първи път започна Габриел Обертан. Мики Орачев и Георги Ангелов заеха местата на контузените Георги Ангелов и Давид Яблонски, а в атака започна Серджиу Буш. На треньорската скамейка седна Асен Букарев, който води днешният мач преди Делио Роси да встъпи официално в длъжност от следващата седмица.

Срещата започна шокиращо за „сините“. Верея във втората минута поведе с изключително красиво воле от границата на наказателното поле на Георги Андонов. Той закова топката в горния десен ъгъл на Божидар Митрев, но голът падна от явна засада.

Дали ранният гол или нещо друго бе причината, но столичани не играха нищо в следващите 30 минути. В играта им имаше прекалено много брак, а звездите Жорди Гомез и Обертан почти нямаха среща с топката. В атака липсваха всякакви идеи и нямаше кой да се осмели да стреля към вратата на Георги Аргилашки. Реферите допуснаха нова грешка, маркирайки несъществуваща засада на набиращия скорост зад защитата Обертан в 24-та минута.

Верея пък бе изключително компактен и изчакваше всеки шанс за опасно нападение, което логично доведе и до втори гол. Реализира го Венцислав Бенгюзов в 29-та минута след красиво двойно подаване с Елиаш през централната зона на „синята“ защита. Бившият футболист на Пирин не остави шанс на Митрев с плътният си удар по тревата.

Левски се посъбуди едва след този втори гол и започна да атакува по-масирано. В 40-та минута Роман Прохазка стреля мощно от 25 метра, Аргилашки изби в гредата, а Димитър Пиргов притича и вкара на празна врата. Попадението скандално не бе зачетено заради нова несъществуваща засада, което предизвика гнева на „сините“. Те обаче нямаше какво да променят и се прибраха на почивката с два гола пасив.

В игра в началото на втората част се появи Жуниор Мапуку на мястото на Нелуц Рошу, а Левски се пренареди в 4-4-2 с типични флангови нападатели. Това даде ефект и „сините“ натикаха съперника в неговата половина. Макар и да създадоха главоболия на отбраната на Верея, гостите не успяха да отправят удар към вратата. В 66-та минута Асен Букарев предприе двойна смяна, вадейки Антонио Вутов и Габриел Обертан, а на техните места се появиха Франсис Нар и Станислав Иванов.

Левски обаче продължи да се мъчи в атака и до края на мача не създаде абсолютно нищо пред вратата на Верея. Срещата приключи при 2:0 за старозагорци и въпреки огромните съдийски гафове, „сините“ изглеждат по-виновни за загубата от реферите. За това говори и статистиката от официалният сайт на Първа лига, според която Левски е отправил само един точен удар към вратата на Верея! Той дойде в продължението на мача от пряк свободен удар, а Аргилашки с една ръка изби в корнер. Старозагорци в последните секунди пък пропуснаха да направят унижението за Левски пълно, но Здравко Илиев стреля покрай гредата.

Добрата новина за „сините“ днес, освен че мачът приключи, е, че от вторник на „Герена“ идва Делио Роси и от него феновете очакват да промени абсолютно всичко в играта на отбора.