Лошо осакатен, но безкрайно мотивиран, Ботев полита към историята от о-в Мадейра

7 Dni Futbol03.08.20175000
Ботев Пловдив - Маритимо, Фернандо Виана

Ботев Пд гостува на Маритимо в реванш от третия предварителен кръг на Лига Европа. Преди седмица двата тима направиха 0:0 на „Лазур“ и Канарчетата влизат като фаворит в днешната среща, тъй като дори голово равенство ще им осигури историческо класиране за плейофната фаза на евротурнирите.

Николай Киров ще подрежда състава си без контузената звезда Тодор Неделев. Той не успя да се възстанови от травмата си от миналата седмица и ще гледа мача по телевизията. Неговото място ще заеме Фелипе Бризола.

Проблем пред Белия и Ботев е и участието на Фернандо Виана. Бразилският нападател напусна терена срещу ЦСКА на носилка, а впоследствие на коляното му бяха направени сериозен брой шевове. Той обаче изрази желанието си да играе и е много вероятно да излезе като титуляр. Виана ще бъде на ижекции, което гарантира, че едва ли ще изкара пълни 90 минути. Пламен Димов също бе наритан срещу ЦСКА, но за него проблемите през седмицата не бяха сериозни и е ясно, че ще започне като титуляр до Виктор Генев в центъра на защитата.

За Ботев днес последният си мач ще изиграе Омар Косоко, който бе продаден на Ал Фуджайра. Бенинецът се закани да вкара победният гол, с който ще класира Канарите в следващата фаза.

На о-в Мадейра „жълто-черните“ ще бъдат подкрепяни от над 100 свои фена, част от които пътуваха с тима с правителствения самолет, а други изминаха разстоянието с автомобили и автобуси.

Срещата на стадионa във Фуншал започва в 21:00 ч.